Wspaniały występ w Letnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - 2014, do lat 21 w Poznaniu zanotował wychowanek TUKS Kozica Maciek Smoła, reprezentujący obecnie barwy AZS-u Poznań, który wywalczył dwa tytuły mistrzowskie w deblu i mikście, a w grze pojedynczej zajął 3 miejsce.

Maciek celował w trzy złote medale i niewiele brakowało, by udało mu się to zamierzenie spełnić. W singlu zmagania rozpoczął w turnieju głównym od łatwego pokonania 6/0,6/1 Macieja Nowaka ST TieBreak Warszawa, w II rundzie pokonał 6/2,6/2 Michała Nisponia WKS Grunwald Poznań, w III 6/0,6/2 Jana Sarysza MKT Stalowa Wola, a w ćwierćfinale po zaciętej walce 6/1,3/6,7/6(5) Piotra Łomackiego KT Warszawianka. W półfinale Maciek uległ 6/1,1/6,2/6 późniejszemu mistrzowi Pawłowi Ciasiowi KT Warszawianka, zdobywając brąz.

DSC_1839

Złoto "posypało" się w deblu, w parze z Marcelem Jędruszczakiem KS Start - Wisła Toruń. Rozstawieni z nr 1 Maciek i Marcel w I rundzie mieli wolny los, w ćwierćfinale pokonali 6/1,7/5 Macieja Kierkusia KT Return Radom i Piotra Łomackiego KS Warszawianka, w półfinale 7/6(4),6/2 Piotra Barańskiego GKT Nafta Zielona Góra i Louisa Dończyka WKS Grunwald Poznań i w finale łatwo 6/0,6/1 mistrza singla - Pawła Ciasia KT Warszawianka oraz Macieja Nowaka ST TieBreak Warszawa.

Maciek po złoto i tytuł mistrzowski sięgnął także w mikście w parze z Zuzanną Maciejewską Varsovia Tenis Klub Warszawa. Rozstawieni z nr 1 w I rundzie także pauzowali, w II pokonali 6/2,6/2 Elżbietę Iwaniuk AZS Poznań i Michała Dmochowskiego SKS Match Point Ślęza, w półfinale 6/2,7/5 Igę Odrzywołek KS Górnik Bytom i Mikołaja Jędruszczaka KS Start-Wisła Toruń oraz w finale 6/2,6/3 Paulinę Czarnik AZS Poznań i Karola Drzewieckiego WKS Grunwald Poznań.

W swej dotychczasowej karierze Maciek zdobył już 27 medali mistrzostw Polski, w tym 4, jako zawodnik TUKS Kozica. W dorobku, jednego z najzdolniejszych wychowanków Wiesława Kozicy, znajduje się już 11 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych medali mistrzostw Polski.