W ostatnim letnim, wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym na piotrkowskich kortach OSiR-u, przy Belzackiej w dniach 18-19.10.2014, organizator TUKS Kozica Piotrków Tryb. potrafił zgromadzić na starcie aż 69 zawodniczek i zawodników w kategoriach do lat 12 i 14.

To nieprawdopodobne, ale w tym WTK, wśród 12-latków, wystartowało zdecydowanie więcej zawodników niż w większości super serii tego sezonu, gdzie gra idzie, jeśli chodzi o zwycięstwo o 100 punktów...

PICT9480

Przy tak dużej frekwencji, niestabilnej deszczowej pogodzie, mokrych kortach oraz innym turniejem rozgrywanym pod piotrkowskim balonem, podjęto decyzje o rozegraniu jedynie gier pojedynczych.

Najlepiej z zawodników "Kozicy" wśród 19 skrzatek spisała się 11-letnia Julia Poterała, która po raz drugi w karierze pokusiła się o zwycięstwo w WTK. Julia w I rundzie miała wolny los, a dalej rozprawiała się skutecznie, "kąsając" kolejno napotkane rozstawione zawodniczki. W II rundzie pokonała nr 5 niestowarzyszoną z Warszawy - Zofię Dziewięcką 6/4,6/2, w ćwierćfinale 6/3,6/2 nr 1 Paulinę Bator z UKS Korona Kielce, w półfinale 6/2,6/3 nr 7 Oliwię Szczurkowską z łódzkiego MKT i w finale 6/3,6/3 nr 2 Aleksandrę Konopkę niestowarzyszoną z Krakowa.

PICT9477

"Przy tak kontynuowanej karierze i założonych planach, już w nowym sezonie Julia ma zostać liderką wśród skrzatek województwa łódzkiego. Takie założenia przyjęliśmy i tego będziemy się trzymać" - stwierdził po turnieju trener Wiesław Kozica.

Wśród 29 skrzatów najlepszym okazał się Olaf Królak TUKS Zduńska Wola, który na zakończenie kariery w skrzatach wygrał kolejno już dwa turnieje WTK w Łęczycy i jeden w Piotrkowie Tryb. Olaf pokonał w finale 6/4,6/2 rewelacyjnego 9-letniego Gorana Zgołę AZS Poznań. Trzecie miejsca zajęli Jan Figarski UKS Korona Kielce i Antoni Dziwura WTS DeSki Warszawa.

PICT9476

Tego, czego nie udało się zdobyć Paulinie Bator w skrzatkach, zdobyła wśród młodziczek jej siostra Aleksandra. Chodzi oczywiście o zwycięstwo w turnieju. Ola po raz trzeci stanęła tej jesieni na najwyższym stopniu piotrkowskiego podium, pokonując w finale 6/1,6/1 tym razem Julię Skibę UKT Koziołek Lublin. Trzecie miejsca zdobyły Aleksandra Gielec TUKS Smecz Tomaszów Maz. i Julia Sieroska PKTZ Winner Piotrków Tryb. Dużo do podium nie brakowało Idze Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb., która po pokonaniu w I rundzie 4/6,6/3,10/3 Olimpii Małachowskiej NST mazowieckie, uległa w "ćwiartce" właśnie Julii Skibie 3/6,6/7(2).

PICT9472

Najlepszym młodzikiem okazał się Jakub Lesman PKT Pabianice, który w finale pokonał swego klubowego kolegę Aleksandra Orlikowskiego 6/2,6/1. W półfinałach odpadli Wiktor Orzołek KT Legia Warszawa i Michał Podsiadło MUKS Gemik Kielce, którzy zajęli trzecie miejsca.