Pomimo rozpoczętych w województwie łódzkim zimowych ferii, przewidywania niskiej frekwencji zawodników w sobotnim turnieju w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizowanym przez TUKS Kozica, nie spełniły się. W WTK do lat 9 i 10 wystartowało łącznie 27 młodych adeptów tenisa z 10 klubów i niestowarzyszeni.

PICT9672

KATEGORIA POMARAŃCZOWA DO LAT 9 DZIEWCZĘTA
Pierwsze do rywalizacji o godzinie 16.00 ruszyły dziewczęta do lat 9, których zebrała się tym razem czwórka, toteż grały one osobno i nie były łączone z kategorią chłopców. Gry "każda z każdą" do 15 punktów wyłoniły ostateczną następującą kolejność:

1. MARTA NADAJEWSKA - UKS AT CHALLENGE PIOTRKÓW TRYB.
  2. NIKOLA NIEPSUJ - BTS AS BEŁCHATÓW
  3. GABRIELA WDZIĘCZNA - NST KOŁO
  4. IZABELA REJNIAK - PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB.

PICT9674

KATEGORIA POMARAŃCZOWA DO LAT 9 CHŁOPCY
Do rywalizacji zgłosiło się 9 chłopców, których podzielono na 2 grupy. W każdej z grup rozgrywano mecze systemem "każdy z każdym" do 10 pkt, a następnie po wyłonieniu kolejności zawodników w grupach rozgrywano mecze o miejsca równolegle, według kolejności zajętych miejsc. Ponownie zwycięzcą turnieju został Antek Gadzaliński, który w finale pokonał Igora Kędzię 15/10. W meczu o miejsca 3-4 Szymon Rycerz pokonał Olafa Wiśniewskiego 15/6. A oto ostateczna kolejność wszystkich zawodników w turnieju:

1. ANTONI GADZALIŃSKI - PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB.
  2. IGOR KĘDZIA - NST ŁÓDŹ
  3. SZYMON RYCERZ - TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.
  4. OLAF WIŚNIEWSKI - UKS PERFECT ZDUŃSKA WOLA
  5. KAROL RYNKIEWICZ - PKTZ WINNER PIOTRKÓW TRYB.
  6. JAKUB KOCIŃSKI- BTS AS BEŁCHATÓW
  7. MACIEK BAJDOR - TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.
  8. JANEK BAJDOR - TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.
  9. FILIP OSTROWSKI - TUKS SMECZ TOMASZÓW MAZ.

PICT9675

KATEGORIA ZIELONA DO LAT 10 CHŁOPCY
Sześciu zawodników podzielonych na 2 grupy rozgrywało we wstępnej fazie mecze po jednym secie od stanu 2:2 "każdy z każdym", a następnie równolegle według kolejności zajętych miejsc w grupie. W finale po bardzo dobrej i emocjonującej grze obu zawodników zwyciężył Sebastian Maranda, pokonując Mikołaja Nowaka 6/4. Miłą niespodziankę, swą zadziwiająco dojrzałą grą, sprawił 9-letni wychowanek trenera Wiesława Kozicy - Szymon Rycerz, który po wygraniu meczu grupowego 6/2 z łodzianinem Alanem Budzyńskim, dotarł do walki o miejsca 3-4, gdzie z Janem Kapłonem nawet prowadził 4/3, ale w konsekwencji zwyciężył jednak bardziej doświadczony Janek 6/4. Oto kolejność zawodników w turnieju 10-latków:

1. SEBASTIAN MARANDA - PKT PABIANICE
  2. MIKOŁAJ NOWAK - TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.
  3. JAN KAPŁON - MKT ŁÓDŹ
  4. SZYMON RYCERZ - TUKS KOZICA PIOTRKÓW TRYB.
  5. ALAN BUDZYŃSKI - NST ŁÓDŹ
  6. FILIP OSTROWSKI - TUKS SMECZ TOMASZÓW MAZ.

PICT9678

Wiesław Kozica: "W tym turnieju cieszy mnie bardzo dobra postawa i gra szczególnie dwójki zawodników TUKS Kozica: 10-letniego Mikołaja Nowaka, który, jak do tej pory zaprezentował się swoją grą najlepiej w turniejach krasnali, ulegając nieznacznie w finale Sebastianowi oraz 9-letniego Szymona Rycerza, który zajął 3 miejsce w kategorii pomarańczowej oraz 4 w kategorii zielonej. Nareszcie u obu zawodników widać było konsekwencję pracy, która została wykonana na treningach. Koncentracja i zaangażowanie w grę, poparte techniczno-taktycznym potencjałem obu zawodników, dało się naprawdę oglądać z emocjami i trenerską satysfakcją".

KATEGORIA ZIELONA DO LAT 10 DZIEWCZĘTA
Ostatnie z kortów, około godz. 22.00, zeszły tym razem krasnalki do lat 10, których w konsekwencji zagrało 8. Także podzielone na dwie grupy rozgrywały mecze systemem, jak chłopcy. W finale doszło do niespodzianki, gdzie wiceliderka wojewódzkiego rankingu 10-latek łodzianka Julia Daroszewska pokonała liderkę pabianiczankę Helenę Dąbrowską 6/4. Należy podkreślić, że u dziewcząt rywalizacja była bardzo wyrównana, co było widać po wynikach meczów typu: 6/4,7/6,7/5. W konsekwencji puchary, medale i dyplomy wręczono w następującej kolejności: