Przy ul. Niciarnianej w Łodzi rozegrano kolejny halowy, wojewódzki turniej Tenis 10. Na trzech kortach Fundacji Eurotenis rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 9 i 10. TUKS Kozica reprezentowali: Szymon Rycerz do lat 9 i Miłosz Renkiel do lat 10.

IMG_2313

KATEGORIA POMARAŃCZOWA 9-LATKI
Bardzo dobrze zaprezentował swoje umiejętności Szymon Rycerz, który najpierw w grupie eliminacyjnej wygrał wszystkie cztery pojedynki: 10/5 z Julią Krynicką, 10/2 z Olafem Wiśniewskim, 10/3 z Kubą Widlińskim i 10/3 z Tomkiem Millerem. W ćwierćfinale Szymon miał wolny los, a w półfinale pokonał Igora Kędzię 10/5,10/8. W finale nasz zawodnik zmierzył się z dobrze sobie znaną piotrkowianką Martą Nadajewską i uległ jej 5/10,7/10. Drugie miejsce znów potwierdziło wysokie już umiejętności tenisowe zawodnika TUKS Kozica.

IMG_2318

KATEGORIA ZIELONA 10-LATKI
Krasnale rywalizowały tym razem systemem pucharowym. Miłosz Renkiel rozstawiony z nr 5 w I rundzie miał wolny los, w II pokonał 4/1,4/1 Michała Cychnera Eurotenis Łódź, a w ćwierćfinale uległ 0/4,0/4 Mateuszowi Gołębiowskiemu z łódzkiego AZS-u. W turnieju tryumfował 9-letni Marcin Andrzejczak ŁKT Łódź pokonując w półfinale 2/4,4/3,10/4 Adama Majchrzaka UKS AT Challenge Piotrków Tryb. i w finale 4/0,4/3 Helenę Dąbrowską PKT Pabianice.