O ile chłopcom udało się wyłonić mistrzów województwa łódzkiego w sezonie halowym 2015 od skrzata do juniora, to z dziewczętami było już "krucho". Tylko skrzatki i to dopiero w drugim terminie oraz kadetki wyłoniły swe medalistki.

To najsłabszy sezon, jeśli chodzi o frekwencję halowych mistrzostw województwa łódzkiego, od początku jego powstania, czyli od 2004 roku! Próby wyłonienia halowych mistrzyń w pozostałych kategoriach młodziczek i juniorek, być może podejmiemy w drugiej części sezonu, czyli w listopadzie i grudniu. Może i wtedy zorganizujemy halowe mistrzostwa seniorów?

IMAG0646

Ale przedstawmy tegorocznych medalistów zarówno wśród młodzików, jak i juniorów.

MŁODZICY DO LAT 14

Na weryfikacji w Hali Tenisowej MOSiR-u w Pabianicach stawiło się 13 uprawnionych do gry młodych tenisistów. W ćwierćfinałach: Szymon Kielan PKT Pabianice pokonał 6/2,6/0 Kacpra Wereszkę STZ Return Opoczno, Łukasz Walczak PKT Pabianice bez straty gema Marka Perza ST Winners Łódź, Mateusz Cisło KS AZS Łódź 1/6,6/1,6/2 Maćka Ciechanowskiego MKT Łódź i Kuba Lesman także bez straty gema Dawida Pawelca PKTZ Winner Piotrków Tryb. W półfinałach: Szymon Kielan pokonał 6/1,6/3 Łukasza Walczaka, a Kuba Lesman 6/1,6/3 Mateusza Cisło. W niedzielnym, emocjonującym i najlepszym, nie ma co ukrywać meczu mistrzostw, czyli finale, Szymon Kielan pokonał klubowego kolegę Kubę Lesmana 6/4,5/7,6/3.

PICT9782

W deblowych półfinałach: para nr 1 z PKT Pabianice Szymon Kielan i Łukasz Walczak pokonała 6/1,6/3 Kacpra Wereszkę i Maćka Ciechanowskiego, a para nr 2 Mateusz Cisło - Kuba Lesman 6/1,6/0 parę PKTZ Winner Piotrków Tryb. Mateusz Szkudlarek - Dawid Pawelec. W niedzielnym finale tryumfowała para nr 2 Cisło - Lesman wygrywając złote medale z parą Kielan - Lesman 6/4,2/6,11/9.

PICT9784

JUNIORZY DO LAT 18
W tej kategorii o tytuły i medale halowych mistrzostw zagrało w Pabianicach 12 zawodników. W ćwierćfinałach: Marcin Morawski KS AZS Łódź pokonał Dominika Śliwińskiego PKT Pabianice 6/2,6/0, Juliusz Lesman PKT Pabianice 6/3,6/7(1),6/4 Jana Kulikowskiego ATAK Łódź, Patryk Garwacki ST Winners Łódź 6/3,6/1 Damiana Podczaskiego ATAK Łódź i Aleksander Pawlicki MKT Łódź 7/5,7/6(5) niestowarzyszonego Piotra Szymańskiego z Tomaszowa Mazowieckiego. W półfinałach Marcin Morawski pokonał 6/2,6/1 Juliusza Lesmana, a Aleksander Pawlicki 6/4,6/3 Patryka Garwackiego.  W finale Morawski wygrał z Pawlickim 6/1,6/7(4),6/3.

IMG_2576

W deblowych, juniorskich półfinałach: para nr 1 Jan Kulikowski - Piotr Szymański pokonała 7/6(5),7/6(2) Damiana Podczaskiego i Patryka Garwackiego, a para nr 2 Marcin Morawski - Kacper Dworak 6/2,6/0 Dominika Śliwińskiego i Juliusza Lesmana. W finale złoto zdobyła para Morawski - Dworak pokonując 6/1,6/3 Kulikowskiego i Szymańskiego.

IMAG0660

IMAG0663

Już wkrótce, na naszej stronie, po rozegraniu HMWŁ wśród krasnali i krasnalek 11 kwietnia, zamieścimy klubowe podsumowanie tegorocznych, halowych mistrzostw, jak i tradycyjnie przedstawimy klubową klasyfikacje medalową mistrzostw 2004-2014.