Tak, to już piąty triumf naszej Julii Poterały w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym. Doliczając, zdobyte przed tygodniem, dwa tytuły mistrzyni województwa łódzkiego, to wcale niezłe wyniki, jak na początek startów turniejowych, które rozpoczęła oficjalnie, tak na poważnie, dopiero w barwach naszego klubu.

PICT9791

Piąte zwycięstwo Julka zaliczyła w ostatnim halowym WTK, pod piotrkowskim balonem w dn. 28-29.03.2015. Rozstawiona z nr 1 w I rundzie miała wolny los, w II pokonała 6/2,6/3 najlepszą krasnalkę naszego województwa Helenę Dąbrowska z PKT Pabianice, w półfinale nie napracowała się wcale, bowiem otrzymała walkower od niestowarzyszonej Weroniki Ewald, a w finale wygrała łatwo 6/3,6/3 z Nicole Carpenter MKT łódź, która to z kolei zaliczyła pierwszy finał w turniejach WTK.

PICT9792

Zdobyte "na czysto" 52 punkty w HMWŁ i ostatnich dwóch WTK powinny awansować naszą tenisistkę z 58 pozycji nawet w okolicach 30-35 miejsca w rankingu polskich skrzatek. Julka jest i pozostanie na kolejnej liście klasyfikacyjnej najwyżej sklasyfikowaną 12-latką w łódzkiem.

Wśród chłopców w półfinałach: Jan Figarski UKS Korona Kielce pokonał 6/3,6/4 Jana Szustkiewicza ATAK Łódź, a Maciej Klasiński KS Górnik Bytom także 6/3,6/4 klubowego kolegę Mikołaja Atłasika. W niedzielnym finale Jan Figarski wygrał 2/6,6/4,10/7 z Maćkiem Klasińskim.