W iście zimowej atmosferze, w pabianickiej Hali Tenisowej im. Tadeusza Rozwensa, Wojewódzki Związek Tenisowy i Pabianicki Klub Tenisowy w dn. 23-25.01.2016 zorganizowali Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego wśród skrzatów do lat 12 i kadetów do lat 16.

PICT1508

Honorowy Patronat nad przebiegiem turnieju objął w tym roku Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, który zaszczycił swoją obecnością podczas oficjalnego otwarcia turnieju. Ceremonia otwarcia jest nową tradycją turniejów wojewódzkich i bardzo przypadła uczestnikom do gustu, podobnie jak prezent w postaci pamiątkowych koszulek dla wszystkich uczestników turnieju. Prezydent Pabianic, wraz z nowym prezesem Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi - Victorem Archutowskim, życzyli zawodnikom dobrych tenisowych zmagań, najlepszych wyników i radości z gry. Obaj wyrazili nadzieję, że nawiązanie długofalowej współpracy pomiędzy środowiskiem tenisowym a władzami Miasta Pabianic, pozwoli na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży nie tylko w Pabianicach, ale w całym województwie, a dobry przykład wyników Jerzego Janowicza, Kamila Majchrzaka i Magdaleny Fręch będzie dla nich drogowskazem do osiągania sukcesów w przyszłości.

PICT1509

Frekwencja 63 zawodników i zawodniczek zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale i samych głównych aktorów mistrzowskiej imprezy, czyli zawodników. Łącznie rozegrano 74 spotkania, a rekordową okazała się sobota, kiedy to dzięki harmonijnej współpracy zarówno zawodników, jak i organizatorów oraz rodziców i trenerów, zdołano rozegrać aż 40 meczów na 4 kortach! Funkcję dyrektora turnieju sprawował Mirosław Grabda, a obowiązki sędziowskie rozdzielili pomiędzy sobą sędzia naczelny Wiesław Kozica oraz sędzia sektorowy Ryszard Jabłoński.

Debel_12

W finale chłopców do lat 12 zmierzyli się Jakub Solarski oraz Mateusz Lambert (obaj Fundacja Eurotenis Łódź).  Mistrzem Województwa 2016 został Mateusz Lambert. Obaj wygrali również turniej gry podwójnej, zwyciężając w finale parę Adam Majchrzak/ Igor Sobczyk (obaj UKS AT Challenge iotrków Trybunalski).

Natomiast wśród dziewczynek do lat 12 zwyciężczynią została Anastasia Bozova (AZS Łódź) pokonując w finale Amelię Studzińską (Akademia Tenisowa A.Kobierski Łódź). Grę podwójną wygrała para Anastasia Bozova/ Lena Wach, zwyciężając po zaciętym finałowym pojedynku parę Jagoda Wróblewska/Amelia Studzińska.

PICT1510

Wśród starszej młodzieży rywalizację chłopców zdominował klub PKT Pabianice, którego dwaj zawodnicy zmierzyli się w finale turnieju. Ostatecznie Dominik Śliwiński pokonał 6/2 6/2 młodszego kolegę Szymona Kielana. Chłopcy, grając razem w parze nie dali szans innym i wygrali również turniej deblowy, pokonując w finale parę Patryk Niełacny/ Jakub Lesman (PKT Pabianice). Trzecie miejsca w grze singlowej zajęli Jakub Dańczak (STZ Return-Opoczno Białaczów) oraz Patryk Niełacny (UKS Perfekt Zduńska Wola).

W finale dziewcząt do lat 16 Urszula Nebelska (MKT Łódź) przegrała w trzech setach z Aleksandrą Gielec (TUKS Smecz Tomaszów Maz.). Na półfinale grę zakończyły z trzecim miejscem w turnieju: Aleksandra Muszyńska oraz Oliwia Oborska (obie MKT Łódź), które razem wywalczyły także złoto w grze podwójnej.

PICT1515

Tabela zwycięzców Halowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego 2016:

Chłopcy do lat 16 (gra pojedycza)
1. Dominik Śliwiński (PKT Pabianice)
2. Szymon Kielan (PKT Pabianice)
3. Patryk Niełacny (UKS Perfect Zduńska Wola)/Jakub Dańczak (STZ Return-Opoczno Białaczów)

Chłopcy do lat 16 (gra podwójna)
1. Dominik Śliwiński (PKT Pabianice)/ Szymon Kielan (PKT Pabianice)
2. Lesman Jakub (PKT Pabianice)/Patryk Niełacny (UKS Perfect Zduńska Wola)

PICT1512

Dziewczęta do lat 16 (gra pojedycza)
1. Aleksandra Gielec (TUKS Smecz Tomaszów Maz.)
2. Urszula Nebelska (MKT Łódź)
3. Aleksandra Muszyńska (MKT Łódź)/Oliwia Oborska (MKT Łódź)

Dziewczęta do lat 16 (gra podwójna)
1. Aleksandra Muszyńska (MKT Łódź)/Oliwia Oborska (MKT Łódź
2. Urszula Nebelska (MKT Łódź)/Aleksandra Gielec (TUKS Smecz Tomaszów Maz.)

Kadetki

Chłopcy do lat 12 (gra pojedycza)
1. Mateusz Lambert (Fundacja Eurotenis Łódź)
2. Jakub Solarski (Fundacja Eurotenis Łódź)
3. Adam Majchrzak (UKS AT Challenge Piotrków Tryb.)/Marcin Andrzejczak (Akademia Tenisa Masters Łódź)

PICT1524

Chłopcy do lat 12 (gra podwójna)
1. Jakub Solarski/Mateusz Lambert (obaj Fundacja Eurotenis Łódź)
2. Adam Majchrzak/Igor Sobczyk (obaj UKS AT Challenge Piotrków Tryb.)

PICT1517

Dziewczynki do lat 12 (gra pojedycza)
1. Anastasia Bozova (AZS Łódź)
2. Amelia Studzińska (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódź)
3. Jagoda Wróblewska (Fundacja Eurotenis Łódź)/Marta Nadajewska (UKS AT Challenge Piotrków Tryb.)

PICT1522

Dziewczynki do lat 12 (gra podwójna)
1. Anastasia Bozova/Lena Wach (obie AZS Łódź)
2. Jagoda Wróblewska (Fundacja Eurotenis Łódź)/Amelia Studzińska (Akademia Tenisowa A. Kobierski Łódź)

PICT1519

Już za dwa tygodnie kolejne zmagania o medale i tytuły mistrzów województwa łódzkiego. Tym Razem do rywalizacji przystąpią krasnale do lat 10 oraz młodzicy do lat 14. Zapisy do obu turniejów zgodnie z komunikatami turniejowymi /www.teniskozica.pl/.