Na kortach w Sieradzu 21. maja UKS Perfect Zduńska Wola zorganizował WTK Tenis 10 w kategorii do lat 10 pn. Skoda Bednarek Cup 2016 . Na starcie stanęło 9 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali systemem grupowym.

IMG_4680

W turnieju wystąpił sklasyfikowany obecnie na 3. miejscu w wojewódzkim rankingu krasnali do lat 10, reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Szymon Rycerz. Szymonowi grało się jednak nie najlepiej w tym dniu na wyjeździe, czego konsekwencją był brak jego obecności na podium w strefie medalowej.

W swych meczach grupowych Szymon uległ 2/6 Marcie Nadajewskiej, 5/7 Zuzi Kulczyckiej oraz pokonał 6/3 Filipa Ostrowskiego i 6/2 Janka Kubiaka, zajmując 3. miejsce w swej grupie. W meczu o miejsca 5-6 pokonał Julka Stańczyka 6/3.

IMG_4682

Turniej z kompletem zwycięstw wygrał Marcin Andrzejczak AT Masters Łódź, druga była Marta Nadajewska UKS AT Challenge Piotrków Tryb., trzecia Gabriela Wdzięczna NST Koło, czwarta Zuzanna Kulczycka NST Kluczbork, a piaty dopiero Szymon Rycerz. Miejsce szóste przypadło w udziale Julkowi Stańczykowi NST Łódź, a siódme Filipowi Ostrowskiemu TUKS Smecz Tomaszów Maz. Miejsce ósme i dziewiąte zdobyli reprezentanci UKS Perfect Zduńska Wola, odpowiednio Zbigniew Czarnecki i Jan Kubiak.

IMG_4685

Nagrody wręczali Paweł Lewandowski, jako organizator oraz Piotr Iszczek, jako gospodarz turnieju, a w gratulacjach i wręczaniu wtórował im sam Maciej Wisławski - człowiek-legenda polskiego pilotażu w rajdach samochodowych, na trasach całego świata. W pełni otwarta i przyjazna postawa Pana Macieja, nie stwarzająca barier, dała odkryć chętnym na pewno parę motoryzacyjnych kruczków i tajemnic... Ciekawe czy da się je przenieść w strefę tenisa?