Na piotrkowskich kortach OSiR-u w dniach 24-25.09.2016 mężczyźni zakończyli oficjalnie tegoroczną rywalizację o medale mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie. Po tym turnieju, jak corocznie, Przewodniczący Łódzkiej Wojewódzkiej Komisji Sędziowskiej - Wiesław Kozica dokonał podsumowania medalowej rywalizacji wśród klubów naszego województwa.

PICT2573

Łącznie medale zdobyło 16 klubów. Rozdano ich w halowej i letniej edycji łącznie aż 192, czyli o 24 więcej niż w ubiegłym sezonie. Wyłoniono w kategoriach do lat 10, 12, 14, 16, 18 i wśród mężczyzn aż 48 mistrzów.

Najlepszym klubem w sezonie 2016 w tej rywalizacji został MKT Łódź z 41 medalami, w tym 12 złotych, 9 srebrnych i 20 brązowych, na drugim sklasyfikowany został PKT Pabianice - 31 medali w tym odpowiednio (9,8,14), a na trzecim ST Eurotenis Łódź - 21 (8,5,8).

PICT2597

Znów regres zanotował TUKS Kozica, który wraz z TUKS Zduńska Wola sklasyfikowany został na 15. miejscu z dorobkiem zaledwie 2 medali (srebro LMWŁ Szymon Rycerz w singlu do lat 10 oraz Miłosz Renkiel brąz LMWŁ w deblu). W ubiegłym sezonie, także po roku regresu, TUKS Kozica wypadł bardzo dobrze i tylko zaledwie jedno miejsce zabrakło mu do klubowego podium, bowiem zdobył w tej klasyfikacji 4. miejsce na 17 klubów. Na miejscu 5 z piotrkowskich klubów tenisowych w tegorocznej rywalizacji uplasowała się ST Winner, a na 7. UKS AT Challenge.

FR_008

Miło jest powspominać czasy, kiedy potencjał TUKS Kozica stanowiło ponad 30 zawodników licencjonowanych w PZT, a liczba zdobytych medali np. w sezonie 2011 wynosiła wraz z rozgrywkami drużynowymi - 83 krążki, w tym 31 złotych, 18 srebrnych i 34 brązowe! Stanowiło to wtedy, bez drużynówek - 71 medali, w tym (22,16,33), a w procentach 38,6% ogółu zdobytych w tym sezonie medali.