Zawodnicy TUKS Kozica bardzo dobrze znają sopockie korty, gdzie częstokroć wygrywali medale mistrzostw Polski czy odnosili sukcesy w turniejach rangi OTK. Wcześniej SKT (Sopocki Klub Tenisowy), teraz STK (Sopot Tenis Klub) gościł zarówno chłopców, jak i dziewczęta z Trybunalskiego Grodu. Tym razem na Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów do lat 12 do polskiego, nadmorskiego kurortu wybrał się 11-letni Miłosz Renkiel. Wybrał się i to skutecznie, bowiem zdołał dotrzeć do półfinału singla, jak i debla.

30

SINGIEL
W singlu Miłosz uzyskał rozstawienie z nr 4 i w drabince w I rundzie miał wolny los. W ćwierćfinale pokonał 6/1,6/4 Wiktora Bielińskiego TT B&M Elbląg, ale w półfinale uległ 0/6,0/6 późniejszemu zwycięzcy całego turnieju Adrianowi Smaterowi UKT Radość 90 Warszawa.

31

DEBEL
W deblu w parze z Kacprem Ponitką NST wielkopolskie pokonali w ćwierćfinale 6/0,7/6(8) Wiktora Bielińskiego TT B&M Elbląg i Jana Downara KT GAT Gdańsk, a w półfinale trafili także na Adriana Smatera UKT Radość 90 Warszawa i Piotra Przybylskiego KT GAT Gdańsk i to jeszcze parę nr 1 i ulegli 0/6,4/6. Para Smater - Przybylski wygrała potem cały turniej deblowy.

32

Dla ciekawości podajemy, że dawniej podróż zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego do Sopotu, równe 400km, trwała zimą około 7 godzin, teraz dzięki nowo otwartemu odcinkowi autostradowemu Tuszyn - Stryków, jak i całej autostradzie A1 można się zmieścić w... połowie tego czasu.