Wspaniale spisał się wychowanek trenera Wiesława Kozicy 12-letni Miłosz Renkiel, który w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym skrzatów do lat 12, zorganizowanym przez TUKS Kozica, na piotrkowskich kortach przy ul. Belzackiej, zwyciężył zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

20170604_175328_resized_1

W turnieju wystartowało 18 zawodników. Miłosz rozstawiony został z nr 3 i w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał 6/1,6/1 Alana Tomaszewskiego Sinnet Club Warszawa, a w ćwierćfinale 3/6,6/1,10/3 nr 8 Jana Lenarczyka UKS Okęcie Sport Warszawa. W niedzielnym półfinale piotrkowianin nadzwyczaj łatwo uporał się z nr 7 Adrianem Sypniewskim ST Matchpoint Komorów, wygrywając 6/0,6/0. W popołudniowym finale Miłosz pokonał 6/2,6/1 nr 6 Maksymiliana Szafrana ST Matchpoint Komorów. Był to pierwszy wygrany WTK Miłosza w kategorii skrzatów do lat 12. W II rundzie turnieju odpadł inny 11-letni zawodnik TUKS Kozica Szymon Rycerz ulegając Adrianowi Sypniewskiemu 0/6,3/6.

20170604_151553

W grze podwójnej Miłosz zagrał w parze z Sebastianem Marandą MKT Łódź. Suma rankingów obu zawodników pozwoliła na rozstawienie tej pary z nr 1. Miłosz i Sebastian pokonali w półfinale 6/2,6/2 Cypriana Lukaska ST Tie Break Warszawa i Mikołaja Fedrowicza TKKF Falenica Warszawa, a w finale parę nr 2 Alan Budzyński AZS Łódź - Jan Lenarczyk UKS Okęcie Sport Warszawa 6/4,6/3.

20170604_175247

Dla Miłosza był to pierwszy wygrany singlowy WTK w karierze. Wygranie debla spotęgowało dodatkowo radość z singlowego triumfu w niedzielne, czerwcowe popołudnie.

20170604_175348_resized_1

Wśród skrzatek w finale singla triumfowała nr 1 Nelli Witkowska Frajda Tenis Klub Warszawa, pokonując 6/2,6/2 nr 2 Liwię Sobalak PT Olimpia Poznań. Trzecie miejsca wywalczyły Izabela Rejniak ST Winner Piotrków Tryb. i Malwina Edyk KT Start Łódź. W ćwierćfinale odpadła 9-letnia reprezentantka TUKS Kozica Marlena Domaradzka, która uległa rozstawionej z nr 2 Liwii Sobalak 0/6,1/6.