Choć w tenisie częstokroć wszystko jest możliwe, to ten turniej raczej nie mógł zakończyć  się inaczej. Mistrzynią XXX Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej krasnalek do lat 10 została aktualna halowa mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej Marta Nadajewska UKS AT Challenge Piotrków Tryb. W walce o medale w słoneczne, sobotnie przedpołudnie 10 czerwca 2017 roku stanęło 5 zawodniczek z trzech piotrkowskich klubów tenisowych.

Ciekawostką jest to, że w tej kategorii dzielnie i skutecznie walczyła najmłodsza uczestniczka wszystkich 30 edycji mistrzostw, mająca zaledwie 5,5 roku Milagros Pastuszka TUKS Kozica Piotrków Tryb.

- "Tak młodej medalistki jeszcze nie mieliśmy w rywalizacji.  Milagros zagrała bardzo dobrze i zajęła 3. miejsce, pokonując dwie zawodniczki: 15/7 niestowarzyszoną Zuzannę Fijałkowską i 15/9 Nelę Stefańską TUKS Champions-Team" - powiedział organizator tegorocznych TMZP - Wiesław Kozica.

20170610_113500_resized

Po podsumowaniu rywalizacji kolejność zawodniczek w XXX TMZP dziewcząt do lat 10 ustaliła się następująco:

1. Marta Nadajewska - UKS AT Challenge Piotrków Tryb.
  2. Marlena Domaradzka - TUKS Kozica Piotrków Tryb.