Na kortach MMKT Łęczyca w dn. 14-15.10.2017 kadeci zakończyli tegoroczną rywalizację o medale mistrzostw województwa łódzkiego w tenisie. Po tym turnieju, jak corocznie, Łódzka Wojewódzka Komisja Sędziowska dokonała podsumowania medalowej rywalizacji wśród klubów naszego województwa.

Łącznie, medale zdobyło aż 19 klubów oraz niestowarzyszeni. Rozdano ich w halowej i letniej edycji łącznie aż 168. W kategoriach do lat 10,12,14,16,18 i wśród mężczyzn wyłoniono aż 42 mistrzów.

Najlepszym klubem, podobnie jak w roku ubiegłym, został MKT Łódź, który wywalczył łącznie 41 medali, z czego 13 złotych, 9 srebrnych i 19 brązowych. Na drugim miejscu PKT Pabianice z 20 medalami (6,8,6), a na trzecim AZS Łódź - 20 (6,6,8).

Medale_005

Z piotrkowskich klubów najlepiej wypadł w tym sezonie UKS AT Challenge, który w tym sezonie zajął wysokie 4. miejsce z 9 medalami wywalczonymi niemalże głównie dzięki 10-letniej Marcie Nadajewskiej, która medalowe krążki zdobywała do lat 10,12 i 14! Na 9. pozycji sklasyfikowano TUKS Kozica z 5 medalami, na 14. ST Winner z 2 medalami  i na miejscu 15. ex equo z 5 klubami z jednym brązowym medalem TUKS Champions-Team Piotrków Tryb.