Na kortach MOSiR-u w Sieradzu UKS Perfect Zduńska Wola 17 czerwca zorganizował II edycję turnieju tenisowego Makowski Cup 2018 do lat 8, 9 i 10. To, że wspaniale zaprezentowała się w nim wychowanka trenera Wiesława Kozicy – 7-letnia Milagros Pastuszka TUKS Kozica Piotrków Tryb., to już wiemy, ale triumfowała ona znów w dwóch kategoriach!!!

Wiktor2

KATEGORIA CZERWONA DO LAT 8
W tej kategorii rozgrywano jeden super tie-break do 10 pkt. Milagros Pastuszka pokonała kolejno wszystkich przeciwników i z kompletem zwycięstw została triumfatorką turnieju, a ostateczna kolejność była następująca:

1.           Milagros Pastuszka (TUKS Kozica Piotrków Tryb.)

2.           Stanisław Łaskawiec (MKT Łódź)

3.           Julia Sadowska (SKT Sieradz)

4.           Amelia Bąk (SKT Sieradz)

5.           Natasza Kliber (KKS Włókniarz Kalisz)

6.           Mateusz Dobrakowski (PSC Bełchatów)

Mil

KATEGORIA POMARAŃCZOWA DO LAT 9
Tu także wystartowało sześcioro zawodników, którzy grali po jednym secie do 4 gemów: Milagros Pastuszka pokonała: po 4/0 Stanisława Łaskawca PSC Bełchatów, Bartosza Błaszczaka NST Ostrów Wielkopolski i Julię Sadowską SKT Sieradz oraz 4/2 Alicje Marcinkowską SKT Sieradz, a także uległa 2/4 Annie Czechowicz UKS Aktywni 44 Łódź. Z 4 zwycięstwami i 1 porażką wychowanka trenera Wiesława Kozicy znów okazała się najlepsza!

Mil3

Cykl „Makowski Cup” składa się z trzech turniejów. Zdecydowaną faworytką do końcowego triumfu w dwóch kategoriach do lat 8 i 9 jest oczywiście Milagros!!!

KATEGORIA ZIELONA DO 10 LAT
Nie! Tu Milagros tym razem nie startowała. Reprezentantem TUKS Kozica był Wiktor Maciołek, któremu tym razem turniej „nie wyszedł”. Wśród dziewięciorga uczestników zajął 7. miejsce.