W dniach 09-10.03.2019 w nowo wybudowanej hali tenisowej w Lublińcu FAF Radomsko zorganizował Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików do lat 14. Wspaniale zaprezentował się w nim wychowanek trenera Wiesława Kozicy – Miłosz Renkiel, który triumfował zarówno w singlu, jak i w deblu.

Turniej rozgrywany był systemem grupowym z grą o miejsca. Miłosz, jako rozstawiony z nr 1 w grupie A pokonał kolejno 7/5,6/2 Juliana Gawlika KS RTT Rybnik, 6/3,6/3 Mateusza Kilijanka ST As Kłodzko oraz 6/3,6/3 Jana Dąbrowskiego Fundacja Wschodnia Kielce i z kompletem zwycięstw awansował do gry o miejsca 1-2. W finale piotrkowianin pokonał 6/3,6/2 Jana Muca ST As Kłodzko, z którym wystąpił razem w parze w deblu.

received_160955754791975

W grze podwójnej para nr 1 Renkiel – Muc pokonała w półfinale 6/2,6/2 Borysa Babetsa ST Winner Piotrków Tryb. i Aleksandra Gloca FAF Radomsko, a w finale 6/3,6/2 parę nr 2 Julian Gawlik KS RTT Rybnik – Bartosz Skupiński UKS Gem Częstochowa.

W ogólnopolskim rankingu młodzików PZT Miłosz Renkiel zajmuje obecnie 46 pozycję na 413 sklasyfikowanych zawodników.