W 1987 r. na kortach OSiR w Piotrkowie rozegrano po raz pierwszy, oficjalne mistrzostwa województwa w tenisie ziemnym. O medale walczyli wówczas bardzo młodzi zawodnicy - dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 - tylko tacy bowiem wówczas tę dyscyplinę uprawiali.

Z czasem pojawiły się nowe kategorie: krasnale (pomysłodawcą tej nazwy, potwierdzonej już przez związek, jest trener Wiesław Kozica) - najmłodsi zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 10 lat; skrzaty do lat 12, juniorzy młodsi - do lat 16 i juniorzy do 18 lat. W sumie, w mistrzostwach Piotrkowskiego rozdano już 108 medali. Komu przypadło ich najwięcej? Danymi takimi dysponuje właśnie trener Kozica.

Indywidualnie - tak wśród dziewcząt jak i chłopców - najlepsza jest Marta Maciąg (SP 12 Piotrków, PST Slajs Piotrków), która zdobyła dotychczas 5 medali złotych, 2 srebrne i l brązowy. Następne miejsca zajmują: Marta Łuczyńska (SP 13 i OSiR Piotrków) i Dawid Olejniczak (SP 4 Bełchatów, Pro-Tennis Bełchatów) po 3 złote i l srebrnym; Paweł Kurek (nie stowarzyszony, Bełchatów) -2 złote, l srebrny); Sebastian Żerek (SP 12 i OSiR Piotrków) - 2 złote i 3 brązowe; Dariusz Budzisz (SP 12 i OSiR Piotrków) - 2 złote i 2 brązowe.

Wśród szkół nie ma sobie równych; Szkoła Podstawowa nr-12 w Piotrkowie (dyrektorzy: dawniej - Krystyna Czarnecka-Wojtasiewicz, dzisiaj Sławomir Misztela; nauczyciel wf Wiesław Kozica), której uczniowie zdobyli 40 medali na mistrzostwach województwa - 11 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych. Drugie miejsce zajmuje SP 13 P-ków - 5 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe, a trzecie SP 4 Bełchatów - 5 złotych, 5 srebrnych, l brązowy.

I jeszcze jedna klasyfikacja, tym razem szkółek tenisowych. Tutaj z 49 medalami (16 złotych, 15 srebrnych, 19 brązowych) przewodzi zdecydowanie OSiR Piotrków, w którym pracowali lub pracują Władysław Raiter, Wiesław Kozica i Arkadiusz Nowak. Na drugim miejscu jest PST Slajs Piotrków (prowadzona przez Wiesława Kozicę) - 7 złotych, 9 srebrnych, 8 brŷzowych). Dwa następne miejsca zajmujŷ szkółki bełchatowskie: Pro-Tennis (prowadzona najpierw przez Marka Plichcińskiego i Zbigniewa Maruszaka, a później samodzielnie przez tego pierwszego) - 5 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy) i ST Lob (prowadzona przez Eugeniusza Idziaka) - 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe.

WIADOMOŚCI DNIA 08.03.1995