Maj i czerwiec na piotrkowskich kortach OSIR obfitował w wydarzenia wysokiej rangi. Niedawno zakończono tu mistrzostwa makroregionu centralnego do lat 14 i 16, a także ogólnopolski turniej klasyfikacyjny modzików do lat 14.

W mistrzostwach makroregionu młodzików do lat 14 w grze pojedynczej dziewcząt czołowe lokaty przypadły łodziankom. Na miejscu trzecim - czwartym uplasowała się Aleksandra Borycka z PST Slajs Piotrków. W grze podwójnej na trzeciej-czwartej pozycji znalazły się dwa duety PST Slajs Piotrków: Katarzyna Jóźwik - Aleksandra Borycka i Iwona Szymczyk - Olimpia Wachowicz.

Wszyscy czołowi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, Podliczono również klasyfikację klubową mistrzostw.
Pierwsze miejsce zajęła ekipa Orkana Łódź, drugie PST Slajs z Piotrkowa, trzecie OSiR Piotrków, czwarte AZS Łódź, piąte MKT Łódź.

W ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym młodzików do lat 14 w grze pojedynczej dziewcząt trzecie miejsce ex aequo z Aleksandrą Olejniczak z AZS Łódź, zajęła Katarzyna Jóźwik z PST Slajs Piotrków. Wśród chłopców taką samą lokatę wywalczył tenisista piotrkowskiego OSiR-u Łukasz Wilanowski.

W turnieju pocieszenia najlepszy okazał się Łukasz Olasek, a miejsca trzecie i czwarte przypadły Maciejowi Tobole i Mateuszowi Żerkowi, wszyscy OSiR Piotrków. W grze podwójnej młodzików para OSiR-u Jakub Krawczyk - Maciej Toboła wywalczyła drugie miejsce. Organizatorem wszystkich tych turniejów byt OSiR Piotrków, a sędzią naczelnym Wiesław Kozica, któremu towarzyszyli Arkadiusz Nowak i Robert Zątak, jako kierownicy turniejów (wszyscy z Piotrkowa). Cztery medale w Sieradzu

Podczas gdy w Piotrkowie rywalizowali 14- i 16-latkowie, w Sieradzu, w mistrzostwach makroregionu centralnego o medale walczyli 18-latkowie, czyli juniorzy. Medal srebrny dla piotrkowian zdobył w parze z Michałem Radeckim z Łodzi, Sebastian Żerek, a trzy medale brązowe wywalczyli jeszcze: debel Hubert Majda - Łukasz Karczewski, mikst Sebastian Żerek - Katarzyna Zielewska (SKT Sieradz) oraz debel dziewcząt Marta Maciąg - Agnieszka Dałek (ŁKS).