W ostatnim czasie kolejne znaczące sukcesy odnieśli młodzi piotrkowscy tenisiści z Prywatnej Szkółki Tenisowej Slajs i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na rozegranym we Wrocławiu ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym krasnali do lat 10 zawodnik PST Slajs Mariusz Kozica ząjął pierwsze miejsce. Syn znanego trenera - Wiesława Kozicy po przejściu pierwszej rundy z wolnym losem pokonał kolejno: Piotra Nemeca z Returnu Wrocław 6:0, 6:0. W ćwierćfinale wygrał 6:l, 6:2 z Mateuszem Sękiem ze Szprotawy, w półfinale zwyciężył najlepszego zawodnika Dolnego Śląska Dariusza Rydza ze Spartakusa Jelenia Góra w trzech setach 4:6, 6:4, 6:3 a w decydującej o zwycięstwie grze nie dał szans Grzegorzowi Koperniakowi z Zagłębia Lubin wygrywając 6:4, 4:6, 6: l. W tym sezonie jest to szósty turniej, w którym Mariusz startował i jednocześnie szóste zwycięstwo tego zawodnika. Po zdobyciu kompletu punktów Kozica wysuwa się na pierwsze miejsce w Polsce, w kategorii wiekowej do lat dziesięciu. Warto przypomnieć, że w sezonie '97 Mariusz zdobył już tytuł mistrza województwa piotrkowskiego w dwóch kategoriach: do lat do lat dziesięciu i do lat dwunastu, jak również dwukrotnie potwierdził swój prymat w makroregionie centralnym wygrywając halowe i letnie mistrzostwa makroregionu na kortach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Oprócz Mariusza na wrocławskich kortach wystąpiła utalentowana zawodniczka PST Slajs Małgorzata Szewczyk. W ćwierćfinale dziesięcioletnia Małgosia musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni turnieju Pauliny Kubot z Zagłębia Lubin przegrywając w dwóch setach 0:6, 5:7. W drugim secie nasza zawodniczka prowadziła już 5:3, ale zbyt małe jeszcze doświadczenie turniejowe uniemożliwiło sukces.

Natomiast w Poznaniu na kortach "Posnanii" odbył się drugi Turniej Tenisowego Pucharu Lata. Zawodnik piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Wściubiak odniósł duży sukces dochodząc aż do półfinału w grze pojedynczej. Maciek w 1/2 finału uległ późniejszemu zwycięzcy, zawodnikowi DTT Dąbrowa Górnicza, Pawłowi Lewandowskiemu 3:6, 1:6. Jeszcze większy sukces odniósł Maciej Wściubiak w grze podwójnej wraz ze swoim kolegą klubowym Bartoszem Sadowskim. Para piotrkowskiego OSiR-u przegrała dopiero w finale z zawodnikami KKT Wrocław Aleksandrem Chrapanditisem i Dawidem Olejniczakiem 5:7, 3:6.