Nowy sezon 1999 rozpoczęli już tenisiści piotrkowskiej PST Slajs Wiesława Kozicy. W I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym skrzatów w Zabrzu (kategoria do 12 lat) wystartował wychowanek Slajsa Mariusz Kozica.

W pierwszych meczach gładko pokonał on zawodników Mostostalu Zabrze i Slavii Ruda Śląska, w ćwierćfinale przegrał jednak 5:7, 4:6 z Dawidem Piątkowskim (Kami Gliwice) i zajął piąte miejsce. Lepiej powiodło się Mariuszowi w deblu. Grając w parze z Przemysławem Magnowskim (Naprzód Rydułtowy), dotarł do finału, wygrywając wcześniej 6:3, 0:6, 6:2 z drugą parą turnieju Grzegorzem Panfilem (Slavia)/D.Piątkowskim. W finale Kozica/Magnowski nie sprostali jednak numerowi 1, czyli parze Mateusz Kowalczyk (ChKT Chrzanów)/Kamil Sander (Naprzód).

W przyszłym miesiącu zawodnicy Slajsa zagrają w sześciu turniejach - we własnej hali oraz w Zgierzu, Otwocku i Poznaniu. Na aktualnych listach klasyfikacyjnych PZT, zajmują oni następujące miejsca:

chłopcy:
13. Mariusz Kozica

41. Kamil Rybarczyk

78. Tomasz Ruciński
a Mikołaj Gemel, Jakub Jurga i Piotr Wojciechowski sklasyfikowani są na 102. pozycji
dziewczęta:
34. Małgorzata Szewczyk
58. Daria Musiał
69. Olimpia Marczyńska
72. Anna Grzybek

Na liście makroregionalnej, dodajmy, w kategorii skrzatów, PST Slajs zajmuje w klasyfikacji klubowej drugie miejsce za klubami łódzkimi - zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.