Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ostatnim czasie zorganizował na swoich kortach kilka turniejów tenisowych. W pierwszym z nich rywalizowali początkujący w grze na mały kort. Tu zwycięstwo odniosła Katarzyna Kiełbik, pokonując w finale Andrzeja Michalskiego. Trzecie miejsca zajęli Przemek Pietrzyk i Paulina Skorupa - wszyscy z OSiR-u. Wśród dwunastolatków grających na duży kort, w finale zmierzyli się dwaj reprezentanci GKS-u Bełchatów, lepszym okazał się Szymon Serwa, który 6:3 i 6:3 pokonał Kamila Rybarczyka. Trzecie miejsca zajęli Piotr Wojciechowski i Dawid Salman (obaj Slajs Piotrków).

W turnieju tym nie wystąpił najlepszy skrzat Mariusz Kozica, który bierze udział w cyklu turniejów ogólnopolskich pod nazwą Tenisowy Puchar Lata '98 rozgrywany pod patronatem prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka. Mariusz, choć o rok młodszy od swych rywali, zajmuje po -dwóch turniejach 28 pozycję w Polsce w tym cyklu. Wśród kadetek do lat 16 zwycięstwo odniosła Olimpia Wachowicz, pokonując swą koleżankę klubową z OSIR-u Martę Paterę 6:1,6:0. Trzecie miejsca zajęły Małgorzata Szewczyk i Ewa Jędrzejczyk ze Slajsu Piotrków. Wśród chłopców pod nieobecność Macieja Wściubiaka triumfował Sebastian Szataniak (GKS Bełchatów) pokonując w finale 6:3,6:3 Mariusza Budkowskiego (OSiR). Trzecie miejsca zajęli Mariusz Kozica i Michał Flasza (Slajs Piotrków).

Na kortach OSIR-u rozegrano również tenisowe otwarte mistrzostwa Piotrkowa, mające rangę mistrzostw województwa piotrkowskiego, w kategorii do lat 12 i 14. Wśród skrzatek złoty medal wywalczyła Marta Patera (OSIR Piotrków), pokonuąc w finale 6: l, 6:4 Alicje Lalek PST Slajs Piotrków). Brązowy nedal zdobyła Małgorzata Szewczyk (Slajs) wygrywając v. 1,6:1 z Aleksandrą Kowalewską (OSiR). Spośród skrzatów najlepszym okazał się już po raz czwarty Mariusz Kozica, wygrywając 6:1,6:2 z Kamilem Rybarczykiem z GKS-u Bełchatów. Brązowy medal przypadł Szymonowi Sewrze z GKS-u Bełchatów wygrywając z Bartoszem Simą z OSIR-u. Po skrzatach do rywalizacji na kort wyszli młodzicy do lat 14. Tytuł mistrzyni województwa, podobnie jak w kategorii do lat 12, wywalczyła Marta Patera (OSIR), która pokonała srebrną medalistkę ze Slajsa Darię Musiał 6:3,6:0. W meczu o brązowy medal Paulina Wosik pokonała Karolinę Jędrzejczyk (obie Slajs) 7:6,6:4. Wśród chłopców niespodziewanie do finału dotarł Mariusz Kozica (Slajs), który w walce o zloty medal musiał uznać większe doświadczenie o trzy lata starszego reprezentanta GKS-u Bełchatów - Sebastiana Szataniaka. Mariusz w półfinale po raz pierwszy pokona! lokalnego rywala Mariusza Budkowskiego 6:0,0:6,7:5. W walce o brąz Mariusz Budkowski (OSIR) pokonał Michała Flaszę (Slajs). W Skierniewicach na kortach SIT rozegrano otwarty tenisowy o Puchar Prezesa STT Skierniewice - Bogdana Uzara. Wśród dziewcząt puchar zdobyła Aleksandra Samojlenko (STT Skierniewice) pokonując w finale 6:4,6:4 Martę Paterę (OSIR Piotrków). Trzecie miejsca zajęły Daria Musiał i Karolina Jędrzejczyk (PST Slajs). Puchar wśród młodzików do lat 14 wywalczył o trzy lata młodszy od swych rywali - Mariusz Kozica (Slajs Piotrków), który pokonał w finale Jakuba Maciejaka (STT Skierniewice) 6:2,6: l.