Turniejem tenisa z cyklu Grand Prix zakończyły się sportowe wakacje, których organizatorem byt Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Tenisiści rywalizowali w trzecb grupach. Wśród początkujących zwyciężył Michał Sabaciński (OSiR), a druga była Karina Krawczyk (PST Slajs). W grupie "prawdziwych" już zawodników zwyciężył Artur Sayed (Slajs), który w finale pokonał Tomasza Kittela (OSiR); trzecie miejsca zajęli Piotr Wojciechowski i Tomasz Ruciński (obaj Slajs). Najlepszym wśród zaawansowanych okazał się Jakub Wojtaszek (Slajs), który wygrał w finale z Bartoszem Simą (OSiR, trzecie lokaty zajęli Mateusz Pach (Slajs) i Marta Patera (OSiR).

Najmłodsi zawodnicy PST Slajs - krasnale, kategoria do lat 10 - grali w turnieju klasyfikacyjnym w Łęczycy. Karina Krawczyk przegrała w finale z Katarzyną Jasińską (MKT Łódź) 0:6, 2:6, ale w meczu o II miejsce pokonała 6:1, 7:6 Martę Matek z Olszy Kraków. Wśród chłopców III miejsce wywalczył Artur Sayed, który w półfinale przegrał 1:6, 1:6 z Janem Żuraszkiem z Warty Poznań, ale w makroregionie klasyfikowany jest obecnie na III miejscu.

Z kolei najlepszy zawodnik dawniej Slajsa, a obecnie Górnika Bytom - Mariusz Kozica grał ostatnio mecz eliminacyjny Mistrzostw Polski skrzatów. Jego drużyna pokonała Sponsor-Stal Stalowa Wola 6:0 i awansowała do turnieju finałowego, w którym wystąpią również zespoły SKT Sopot, UKS Radość Warszawa i SKT Szczecin,