Już po raz czwarty zawodnicy Prywatnej Szkoły Tenisowej Slajs z Piotrkowa wyjechali na obóz do Czech. Nie tylko oni, zresztą, upodobali sobie ośrodek "U Splavu" ("Przy Wodospadzie") w Celadnej, byli tam bowiem również tenisiści ze Skierniewic, Łodzi, Łowicza i Warszawy. Wszyscy codziennie spędzali kilka godzin na kortach, ale czasu starczyło też na tenis stołowy czy "kopaną", jak również na wycieczki po górach i do Ostrawy.

Nie obyło się bez rozegrania "wewnętrznych" turniejów. Wszystkie wygrali tenisiści ze Skierniewic. Wśród początkujących Kacper Matysiak pokonał w finale 9-letnią Karinę Krawczyk ze Slajsa. W grupie "zaawansowanych" do lat 12 Krzysztof Uzar wygrał z Igorem Ćwiekiem, a trzecie miejsca zajęli kolejni piotrkowianie: Karolina Jędrzejczyk i Artur Sayed; wśród starszych zawodników Piotr Pieszczyk wygrał w finale z Bartkiem Ćwiekiem.

W tych obozowych turniejach nie brali udziału najlepsi ze skrzatów (do lat 12), grali oni bowiem w czeskich turniejach. I to grali z powodzeniem.

We Frydlancie startowało 60 chłopców i 48 dziewcząt; wśród tych pierwszych najlepszy okazał się piotrkowianin Mariusz Kozica, który wygrał też turniej debla (w parze z Damianem Kobosą z Łodzi) i zainkasował 1.600 koron, wśród dziewcząt zaś tryumfowała Karolina Rosiak (MKT Łódź). Drugi turniej w Ostrawie, znów wygrała para Kozica / Kobosa, a w singlu Mariusz Kozica zajął drugie miejsce, po przegranej w finale z Kamilem Fenclem.