Kolejne punkty do klasyfikacji ogólnopolskiej PZT skrzatów oraz cyklu turniejów "Bank Pocztowy Cup 2005" zdobył piotrkowski tenisista z TUKS Kozica - Maciej Smoła na kortach KS Budowlani w Olsztynie.

W singlu w I rundzie Smoła pokonał Ireneusza Antroszko z KKT Kętrzyn 6/1,6/0, w II rundzie wygrał z 6 rozstawionym Dawidem Kotwicą MKT Stalowa Wola 6/3,6/2. W ćwierćfinale Maciek Smoła uległ obecnemu v-ce mistrzowi Polski Patrykowi Pydyszewskiemu z Arki Gdynia w trzech setach 6/2,3/6,6/3, choć prowadził w III secie 2:0 i miał dwie piłki gemowe na 3:0.

W deblu Maciek Smoła wystąpił w parze z Dawidem Kotwicą. W I rundzie pokonali oni parę Arki Gdynia Paweł Safuryn - Tomasz Sołtyka 6/4, 6/4, w ćwierćfinale wygrali 6/1, 6/2 z parą Paweł Tarasewicz Smecz Białystok - Jakub Tokarz GTT Głogów. W półfinale Smoła i Kotwica ulegli parze rozstawionej z nr 2 Mateusz Kubach Budowlani Olsztyn - Patryk Pydyszewski Arka Gdynia 6/4, 6/3.

Po 3 turniejach cyklu "Bank Pocztowy Cup" w Radomiu, Szczecinku i Olsztynie Maciej Smoła z dorobkiem 81 pkt znajduje się na 9 miejscu w klasyfikacji ogólnej. Szesnastu najlepszych zawodników z tejże listy kwalifikuje się do finałowego turnieju Masters, który odbędzie się na kortach KT Tie - Break w Warszawie. Turniej Masters poprzedzi wizyta uczestników turnieju w Pałacu Prezydenta RP - Aleksandra Kwaśniewskiego, który objął turniej swoim patronatem.

Maćkowi do rozegrania pozostał jeszcze jeden klasyfikacyjny turniej o punkty do Mastera, który odbędzie się na początku sierpnia w Złotoryi.