W Gliwicach rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski młodzików do lat 14 w tenisie. Wystąpił w nich bardzo udanie zawodnik TUKS Kozica Piotrków Trybunalski - 13 letni Maciej Smoła.

Do mistrzostw do puszczono jedynie 16 najlepszych par, które posiadały wysoki ranking PZT.
Maciek grając w parze z Maciejem Romanowiczem WTS Deski Warszawa zdobył brązowy medal w grze podwójnej. W 1/8 finału pokonali oni 6/3,4/6,6/4 Macieja Braciszewicza GKS Górnik Łęczna i Michała Koniecznego TS Olimpia Poznań. W ćwierćfinale zwyciężyli 6/4,6/4 Piotra Gryńkowskiego ŁKS Łódź i Marcina Hołowinskiego SKF KT 4 HAND Lublin i ten mecz dał już im brązowy medal. W walce o wejście do finału para Smoła - Romanowicz uległa parze rozstawionej z nr 1 Adam Laakel ST Tie Break Warszawa Bartosz Sawicki AZS Poznań 2/6,2/6.

W singlu Maciej Smoła po pokonaniu Antoniego Orlińskiego KT Ginter Warszawa 6/4,7/5 uległ o wejście do ćwierćfinału Rafałowi Szmyrowi GKT Nafta Zielona Góra i zajął miejsce 9-16.

Brąz w Gliwic to już drugi brązMaćka w jego karierze. Pierwszy wywalczył latem 2005 na kortach SKT Sopot także w deblu w Mistrzostwach Polski skrzatów do lat 12, w parze z Patrykiem Pydyszewskim TKS Arka Gdynia. Medal Maćka to także 28 medal mistrzostw Polski zawodników naszego klubu, a 66 gdyby dołączyć jeszcze do tego dorobku mistrzostwa Polski UKS-ów.

Dzięki zdobytym w Gliwicach punktom Maciek najprawdopodobniej zapewnił sobie miejsce w Supermastersie rocznika 1993, w którym gra 6 najlepszych zawodników w Polsce o stypendia Polskiego Związku Tenisowego.