Rewelacyjną formę podczas ogólnopolskiego turnieju mini tenisa o Puchar Prezydenta Radomia zaprezentowali piotrkowscy zawodnicy z TUKS Kozica i TUKS Nortenis, udowadniając tym samym dominację w kategoriach wiekowych do lat 8, 9 i 10 w Polsce.

Zawodnicy TUKS Kozica zdobyli dokładnie 1/3 możliwych do zdobycia pucharów!

TUKS Kozica reprezentowali:
w kategorii biedronek do lat 8 - Piotr Matuszewski, Piotr Miller, Artur Patura, Maciek Wiśniewski, Mikołaj Sawicki, Nadia Sawicka,
w kategorii mini-krasnali do lat 9: Maciej Banaszczyk, Radek Świderski, Igor Nowakowski, Daria Wojtowicz
do lat 10 w kategorii krasnali: Dominika Opala, Klaudia Szperna, Kaja Śpiewak, Agata Gemel, Paweł Kozica, Kamil Majchrzak, Paweł Zawisza, Miłosz Gala, Przemek Fijałkowski i Maciek Pawełczyk.

TUKS Nortenis reprezentowali Michał Łągwa do lat 9 i Paweł Papiernik do lat 10. W turnieju wystartowało 130 czołowych zawodników i zawodniczek głównie z Warszawy, Kielc, Radomia, Łodzi, Pabianic, Nowego Sącza, Zakopanego, Kozienic i Piotrkowa Tryb. W całym turnieju rozegrano rekordowo - 260 meczy.

Nie mieli sobie równych reprezentanci TUKS Kozica wśród 37 chłopców do lat 10. Tu w finale Paweł Kozica pokonał swego klubowego kolegę Kamila Majchrzaka 11/9,11/9 /mecze rozgrywano na zmniejszonym korcie do dwóch wygranych setów do 11 punktów, systemem "do dwóch przegranych"/. Paweł Kozica został tym samym już po raz czwarty tryumfatorem tegoż turnieju o Puchar Prezydenta Radomia. Aby dojść do finału Paweł pokonał kolejno: Kamila Górawskiego STT Nowy Sącz 11/6, 11/5, Mateusza Hernika RKT Radom 11/4, 11/6, Michała Bedrę Tie-Break Warszawa 11/7, 11/9, Marcela Bedyńskiego Tie-Break Warszawa 11/8, 14/12 i Adriana Okrutnego KT Return Radom 13/11 i 11/8.

W kategorii mini-krasnali zwyciężył Michał Łągwa TUKS Nortenis pokonując w finale Bartłomieja Maroszka RKT Radom 11/9, 8/11, i tie-breaku 5/0. Trzecie miejsce zajął Maciek Banaszczyk TUKS Kozica, który w meczu o wejście do finału prowadził z Michałem Łągwą 11/3 i 10/6 i miał 4 piłki meczowe, ale ostatecznie uległ w drugim secie 14/16 i w tie breaku 4/6. Michał Łągwa by dojść do półfinału pokonał kolejno: Eryka Wasilewskiego KT Return Radom 11/2,11/1, Mateusza Sobczaka Tie-Break Warszawa 11/6,11/2 i Mateusza Szczeblewskiego Tie-Break Warszawa 11/5,11/1.

Pokaz tenisa dla najmłodszych zaprezentowało w kategorii biedronek do lat 8 dwóch Piotrków z TUKS Kozica - Matuszewski i Miller. Piotr Matuszewski zwyciężył w finale pokonując Bartka Klukowskiego Tie-Break Warszawa 11/7, 11/8. Tu trzecie miejsce zajął Piotr Miller TUKS Kozica pokonując o 3 miejsce 11/5 i 17/15 Jakuba Hernika z RKT Radom. Matuszewski dochodząc do finału pokonał kolejno: Mikołaja Sawickiego TUKS Kozica 11/2,11/6, Kamila Kałuzińskiego NST Radom 11/1, 11/2, Michała Wojtaszka Tie-Break Warszawa 11/3,11/2 i Bartka Klukowskiego 11/8, 4/11, 6/4.

Na zwycięstwo miała szanse Dominika Opala z TUKS Kozica w kategorii krasnalek do lat 10. Po bardzo trudnych wcześniejszych pojedynkach uległa w finale Dianie Siemianowskiej z PKT Pabianice 11/9, 11/8.

Wspaniałą niespodziankę przeżył debiutujący w turniejach uczeń "zerówki" - Mikołaj Sawicki. Zdobył on siódmy puchar dla naszych zawodników, ale tym razem dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Sześć zdobytych pucharów w tak dużej i silnej stawce zawodników świadczy niezbicie o tym, że zawodnicy TUKS Kozica bardzo dobrze przygotowują się do sezonu letniego 2006. Przed nimi jeszcze pod koniec kwietnia obrona tytułu najlepszej drużyny w wojewódzkiej Talentiadzie 2006, która rozegrana zostanie na kortach MKT Łódź.

Klasyfikacja klubowa Ogólnopolskiego Turnieju w mini tenisie o Puchar Prezydenta Radomia w ramach Akademii Tenisowej Kaczora Donalda: