Trwa tournee po czeskich turniejach do lat 9 zawodnika TUKS Kozica Piotrków - Piotrka Matuszewskiego i to znów z dużym powodzeniem. Piotrek wystąpił tym razem w Orlovej koło Ostravy i Frydku-Mistku. Był to siódmy i ósmy turniej tego młodego utalentowanego zawodnika w te wakacje w Czechach.

Matuszewski zaprezentował się rewelacyjnie we Frydku-Mistku wygrywając cały turniej Babolat Tour. By zwyciężyć pokonał kolejno w grupie: Davida Stribnego TOW Opava 6/2, Simona Urbana CTK Frydek- Mistek 6/0, Daniela Zdvomkę TK Prerov 6/2 i Emę Bujnoskovą CTK Frydek-Mistek 6/0. W ćwierćfinale Piotrek pokonał Kamila Vranę TK Prostejov 6/1, w półfinale Davida Stribnego TOW Opava 6/1 i w finale Daniela Zdvomkę 6/1.

Ósmym turniejem Piotrka był turniej w Orlovej koło Ostravy. W grupie pokonał Kristin Vladę TK Fulnek 6/0, Filipa Szafranka JT Karvina 6/4 i Adama Rektorika TK Havirov 6/1. W ćwierćfinale Piotrek ograł Ondreja Motykę TK Ceski Tesin 6/1. W półfinale uległ Janowi Poborilovi TK Valasske Mezirici 3/6 i zajął III miejsce.

Te zwycięstwa młodego zawodnika TUKS Kozica dają duży optymizm przed VII Tenisowymi Ogólnopolskimi Mistrzostwami UKS, które odbędą się w Piotrkowie Tryb.

2 września na piotrkowskich kortach OSiR-u. Tu Piotrek wystąpi w roli faworyta w kategorii do 8 lat.