We wrocławskiej redakcji przygotowywane jest do wydania pierwszego numeru nowe czasopismo tenisowe Tenis. Gem. Set. Mecz. Redaktorem Naczelnym pisma jest znany były wspaniały tenisista i trener z umiejętnościami redaktorskimi - Maciej Dobrowolski. Pismo ukaże się 1 lutego 2008 w nakładzie 7 tys. egzemplarzy, w cenie 12 złotych. Miesięcznik ten skierowany będzie do środowiska tenisowego i ma za zadanie szeroką popularyzację tej dziedziny sportu.

Ale przypomnijmy trochę historii tenisowego rynku prasowego w Polsce...

Na polskim rynku prasowym prekursorem pod tym względem było nieregularnie wydawane, wydanie specjalne do renomowanego magazynu ilustrowanego "Sportowiec", czyli dodatek - "As". Pierwszy jego numer ukazał się w lutym 1986 roku. W czterech pierwszych swych wydaniach ukazał się on pod w.w. nazwą, ale z treściami innej dyscypliny sportu, a mianowicie kolarstwa. Od piątego numeru "As" aż do 13, czyli do stycznia 1991 roku zawierał już treści jedynie dotyczące tenisa. Najdłużej wydawanym czasopismem tenisowym, które wytrzymało trudne okresy i jest wydawane do dziś to - Tenis, którego pierwszy numer ukazał się we wrocławskiej redakcji pod kierownictwem Józefa Michalskiego w lipcu 1987 roku. Tenis był wówczas wręcz rozchwytywany w kioskach spełniając potrzeby rynku czytelniczego. W pewnym okresie Tenis wprowadził na rynek wspaniały dwutygodnik, a później funkcjonujący, jako wkładka do wydania głównego Tenisa, opisujący ówczesne wydarzenia w naszym polskim tenisie i nie tylko Tenis Express. Pierwszy nr Tenis Expressu ukazał się z datą 1 lutego 1991 roku, ostatni nr 49 we wrześniu 2000 roku, kiedy to siedzibę Redakcji przeniesiono z Wrocławia do Warszawy, a redaktorem naczelnym został Paweł Pluta. Zaniechanie wydawania Tenis Ekspressu spowodowało to, że żadne obecnie wydawane pismo nie może zapełnić luki w tenisowym rynku informacji o naszym rodzimym tenisie polskim, w szczególności młodzieżowym. Następnym pismem była polskojęzyczna wersja Tenis World, która ukazała się w listopadzie 1994 roku podczas meczu pokazowego w katowickim spodku, gdzie zagrali m.in. Henri Leconte, Zina Garrison, Martina Navratilowa. Twórcą wydania zaledwie pięciu numerów był wrocławianin Ryszard Marian Marszałek. Potem jesienią 1997 roku ruszył pod redakcją Michała Warszawskiego z Pabianic Tenis pro X, preferujący raczej tematy fashion, czyli mody tenisowej, ubiorów, sprzętu itp. Maj 2004 to narodziny polskiej wersji niemieckiego Tenis Magazin pod redakcją Macieja Dobrowolskiego. Stu stronicowe pismo wytrzymało jedynie 20 wydań i przestało się ukazywać. Od października 2005 mamy możliwość czytania Tenisklubu pod redakcją Adama Romera. Obecnie w naszych salonach prasowych ukazuje się Tenis już pod redakcją Pawła Pluty wydawany w Warszawie i Tenisklub.

Ze wszystkimi wyżej wymienionymi czasopismami tenisowymi współpracował od 20 lat i współpracuje, jako redaktor lub jako redaktor-współpraca - Wiesław Kozica. Także i do nowego czasopisma otrzymał propozycję, którą przyjął. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że wszystkie egzemplarze w.w. pism tenisowych posiada on w swoim archiwum, czym jak stwierdził, nie mogą pochwalić się nawet same redakcje.
Jak zapewnia nas Maciej Dobrowolski na łamach magazynu Tenis. Gem. Set. Mecz będą prezentowane zagadnienia dotyczące tenisa zawodowego i amatorskiego, relacje z największych turniejów rozgrywanych w Polsce i na świecie, rankingi ATP i WTA oraz kalendarze imprez. Pojawią się m.in. rubryki poświęcone sylwetkom gwiazd tenisa, analizie techniki tenisowej, testom sprzętu i aktualnym trendom mody tenisowej. Znajdzie się w nim również miejsce na prezentacje polskich klubów, młodych talentów oraz uznanych trenerów. Czy T.G.S.M wypełni wspomniana lukę informacji o naszym tenisie młodzieżowym i amatorskim... ???