"Ledwie co przestąpił progi, ledwie co się zadomowił" w nowej kategorii wiekowej kadetów do lat 16, a już wyciągnął "lwi pazur" - mowa tu rzecz jasna o naszym byłym zawodniku Maćku Smole, który rewelacyjnie wystąpił w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski.

Maciek reprezentujący od nowego sezonu barwy AZS Poznań, do dopiero co zdobytego srebrnego medalu HDMP, dorzucił dwa medale zdobyte w singlu i deblu w szczecińskich Mistrzostwach Polski.

W singlu Maciek nie był rozstawiony i zdobył brązowy medal pokonując kolejno: w I rundzie Mateusza Werstaka SKT Centrum Bydgoszcz 6/1,6/0, w II 3 rozstawionego, a 4 w Polsce Macieja Winiarza KS Grzegórzecki Kraków 6/0,6/4 i w ćwierćfinale 8 rozstawionego, a 9 w Polsce Marcina Hołowińskiego GKS Górnik Łęczna 6/4,4/6,6/4. W półfinale Maciek uległ 1/6,3/6 nr 1 w polskim rankingu Wojtkowi Lutkowskiemu KT Legia Warszawa. Mistrzostwa wygrał nie rozstawiony - Maciej Romanowicz WTS DeSki Warszawa pokonując w finale 6/3,6/4 Wojciecha Lutkowskiego.
W deblu Maciek wystąpił w parze z Maciejem Romanowiczem WTS DeSki Warszawa, z którym to już zdobywał medale w deblu. Obaj również nie rozstawieni zdobyli srebrny medal, a dochodząc do finału pokonali w I rundzie 7/6(3),7/6(8) Roya Brandysa KT Legia Warszawa i Marcina Hołowińskiego GKS Górnik Łęczna, w ćwierćfinale 6/3,6/2 parę nr 3 turnieju Maciej Braciszewicz GKS Górnik Łęczna i Mikołaj Jedruszczak KS Start Wisła Toruń i w półfinale nadspodziewanie łatwo 6/1,6/0 Piotra Gryńkowskiego ŁKS Łódź i Dominika Wiśniewskiego KS Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. W finale Maciek i Maciek nie dali rady parze z Legii Warszawa-Krzysztof Bartosiewicz - Wojciech Lutkowski i ulegli 2/6,2/6.
Medale zdobyte na nawierzchni Rebound Ace w hali Szczecińskiego Centrum Tenisowego to już 6 i 7 medal mistrzostw Polski Maćka Smoły.