Międzyszkolny Uczniowski Klub Tenisowy "Pleszewski Kocioł" - Pleszew zorganizował I Ogólnopolski Turniej Mini Tenisa - Pleszew Cup 2008. Udział w nim wzięła 6-osobowa reprezentacja zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb.: Michał Matuszewski, Michał Sikorski, Artur Patura, Wiktor Przybylski, Paweł Kozica i Miłosz Gala.

Turniej poprzedziły wspaniałe występy taneczne dziewcząt z Zespołu Szkół Podstawowych nr 1 w Pleszewie oraz loteria wśród uczestników turnieju, gdzie nagrodami były: czasopisma "Tenisklub", piłki Tretorn i plakaty tenisowe. Wszyscy uczestnicy turnieju podczas uroczystego rozpoczęcia otrzymali symboliczne maskotki.

Jeśli chodzi o stronę sportową, to jak zwykle bywa w takich turniejach - imprezę zdominowali zawodnicy trenera Wiesława Kozicy wygrywając trzy spośród czterech kategorii wiekowych.

Wśród najmłodszych - biedronek do lat 8 zwyciężył Michał Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. W grupie Michał pokonał wszystkich swoich rywali: 7/0 - Gabrielę Kranc Tenis Max Kalisz, 7/1 - Roksanę Jędraszczyk - MUKT Pleszew i 7/3 - Karola Kulawinka Tenis Max Kalisz. W półfinale Michał pokonał 11/1,11/3 Sebastiana Staszaka Tenis Max Kalisz i w finale 11/8, 11/8 Karola Kulawinka Tenis Max Kalisz.
Wśród szkrabów do lat 9 triumfował - Michał Sikorski TUKS Kozica Piotrków Tryb., który najpierw w grupie pokonał: 7/5 Macieja Bystrzyckiego MUKT Pleszew i 7/2 Adę Barankiewicz Tenis Max Kalisz, a w półfinale 11/2,11/4 Gabrielę Szymurę MUKT Pleszew i w finale 10/12,11/5,7/5 Macieja Bystrzyckiego MUKT Pleszew.

Najliczniejszą kategorię krasnali do 10 lat wygrał ubiegłoroczny reprezentant TUKS Kozica, a od tego sezonu zawodnik KS Start Łódź - Piotr Matuszewski. Drugie miejsce zajął Wiktor Przybylski TUKS Kozica Piotrków, a trzecie Artur Patura TUKS Kozica Piotrków. Artur i Wiktor, by awansować do grupy finałowej, gdzie grano systemem "każdy z każdym" musieli wygrać rywalizację w swoich grupach. Dzięki umiejętnościom udało im się to. Artur pokonał: 7/2 Annę Kranc Tenis Max Kalisz, 7/2 Franka Dudka UKS Hellada Kościan i 7/3 Adama Kwiatkowskiego KS Promień Opalenica. Wiktor zaś 7/1, Karolinę Walerowicz MUKT Pleszew i 7/2 Michała Kozłowskiego MUKT Pleszew. W grupie finałowej doszło do niecodziennego spotkania pomiędzy Wiktorem Przybylskim i Arturem Paturą. Grając jednego seta do 11 pkt, Artur i Wiktor zakończyli rywalizację pomiędzy sobą wynikiem 20/18 !!! na korzyść Wiktora. Piotrek Matuszewski pokonał obu rywali i tak jak piszemy wyżej został zwycięzcą tej kategorii wiekowej.

Kategorię skrzatów do lat 12 zdominowali Paweł Kozica i Miłosz Gala obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb. Paweł Kozica w grupie pokonał: 7/5 Ewę Nagłowską MUKT Pleszew i 7/4 Mikołaja Potarzyckiego MUKT Pleszew, a Miłosz Gala 8/6 Klaudię Prządkę MUKT Pleszew, mimo iż ta prowadziła 1/6 !!! i 7/3 Wojciecha Rucińskiego MUKT Pleszew. W półfinałach Paweł pokonał 11/7,11/7 Klaudię Prządkę, a Miłosz Gala 12/10 i 11/8 Ewę Nagłowską. W finale Paweł Kozica pokonał Miłosza Galę 13/11,11/6.

I znów stało się tak, że wszyscy reprezentanci TUKS Kozica wrócili z premiowanym miejscem, pucharem, dyplomem i nagrodami. A super nagrodą za I miejsce w najstarszej kategorii wiekowej była rakieta Babolat Voltage SI.., którą otrzymał zwycięzca Paweł Kozica.