Wspaniały sukces zanotował na swym koncie wychowanek trenera Wiesława Kozicy, obecny zawodnik AZS-u Poznań 15-letni Maciej Smoła. Grając w parze z Maciejem Romanowiczem z WTS Deski Warszawa wygrał turniej deblowy międzynarodowego turnieju ITF juniorów do lat 18 na kortach poznańskiej Olimpii.

W singlach turnieju głównego obaj Maćkowie trafili na zawodników rozstawionych. Maciek Smoła przegrał 3/6,3/6 z nr 8 Francuzem Valentinem Nourrissatem, a Maciek Romanowicz 1/6,5/7 z nr 4 Polakiem Pawłem Poziomskim.

Po przegranych w singlach całą swą koncentrację obaj przenieśli na turniej deblowy. Jako nie rozstawieni wygrywając odnieśli cztery bardzo trudne zwycięstwa. W 1/8 pokonali 4/6,6/2,6/3 parę nr 2 Arvis Berzins - Litwa i Sebastian Stiefelmeier - Austria. W ćwierćfinale 7/6(3),6/4 Polaków Jacka Marciniaka i Przemysława Centkowskiego, w półfinale 2/6,6/1,6/1 Polaków Piotra Gadomskiego i Jakuba Kowalskiego i w finale 2/6,6/2,7/6(5) holendersko-belgijska parę Jeroen Benard - Jeroen Claeys.

Poznański sukces pary Smoła-Romanowicz jeszcze raz potwierdził ich fantastyczne deblowe umiejętności. Obaj są wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski w deblu, a przed kilkoma dniami wygrali obaj europejski turniej ETA do lat 16 na kortach KT Return Radom. W poznańskim ITF-ie walczyli przecież z o trzy lata starszymi rywalami. Brawo Maćki !!!

Sześcioletni pobyt i szkolenie Maćka Smoły w klubie TUKS Kozica Piotrków poparte obecnym prawie już rocznym szkoleniem w AZS-ie Poznań, daje wspaniałe efekty i perspektywy rozwoju tego 15-letniego zawodnika.
Dla przypomnienia, w barwach TUKS Kozica Piotrków Tryb., pod okiem trenera Wiesława Kozicy Maciek Smoła rozegrał w ciągu 6 lat 258 turniejów tenisowych zdobywając 4 medale mistrzostw Polski i 6 medali Mistrzostw Polski UKS.

Na zdjęciu: Maciek Romanowicz i Maciek Smoła po zdobyciu brązowych medali Halowych Mistrzostw Polski do lat 14 w deblu w Gliwicach.