W dniach 21-22 czerwca na piotrkowskich kortach OSiR-u TUKS Champions Team zorganizował rozpoczynający wakacje Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali, skrzatów i młodzików, czyli zawodników do lat 10,12 i 14.

Wspaniale zaprezentowali się w tym turnieju zawodnicy piotrkowskiego TUKS Kozica. To już 120 turniej aktywnych, dobrze wyszkolonych zawodników trenera Wiesława Kozicy w sezonie 2008.

Tradycyjnie w finale krasnali do lat 10 zagrali lider i wicelider klasyfikacji WZT Łódź, czyli Piotr Miller i Artur Patura. Zwyciężył Piotr Miller pokonując swego kolegę Artura 6/1,6/2 i był to już 11 triumf Piotrka w turniejach wojewódzkich tej kategorii wiekowej. Trzecie miejsca zajęli Patryk Garwacki TUKS Kozica i Marcin Morawski NST Łódź. 5 miejsce zajął Patryk Liubys TUKS Kozica, który pokonał Jakuba Kozioła z UKS Tenis SP 41 Łódź, 7 - Michał Sikorski TUKS Kozica po zwycięstwie nad Jakubem Nagórskim z TUKS Champions Team Piotrków Tryb.

Wśród 10-letnich dziewcząt też nie było niespodzianek zwyciężyła Ewa Żyłka MKT Łódź, pokonując 6/0,6/1 swą klubową koleżankę Zuzannę Marciniak. Trzecie miejsca zajęły: Ada Sosnowska TUKS Kozica i Magdalena Ścibiorek UKS Tenis SP 41 Łódź. W turnieju pocieszenia 3 była Natalia Saternus, 4 Emilia Siewior, a 5 Lena Hodorowicz - wszystkie TUKS Kozica.

Finał turnieju skrzatek był "wypisz, wymaluj" taki sam jak, krasnalek. Zwyciężyła Ewa Żyłka pokonując 6/0/6/1 Zuzię Marciniak. Trzecie miejsce zajęła Daria Wojtowicz TUKS Kozica pokonując w ćwierćfinale 6/2,6/2 Karolinę Dziubałtowską TSTZ Gem Tomaszów Mazowiecki.
Bardzo dobrze zaprezentowali się krasnale TUKS Kozica, grając o kategorię wyżej czyli w skrzatach do lat 12. Cenne punkty do klasyfikacji PZT zdobyli pokonując swych rywali w 1/8: Artur Patura po 6/0,6/0 z Pawłem Dziubałtowskim z TSTZ Gem Tomaszów Mazowiecki, Piotr Miller po 6/0,6/1 z Szymonem Zientalakiem NST Łódź i 9-letni Michał Sikorski po 4/6,6/4,10/4 nad swym kolega klubowym Patrykiem Garwackim. Bliski półfinału był Artur Patura, który uległ w ? po zaciętym meczu koledze klubowemu, nr 1 turnieju Miłoszowi Gali 4/6,7/6(6),10/4. Szkoda też wyczerpującego pojedynku w upale 10-letniego Roberta Liubysa TUKS Kozica nr 2 turnieju, który w półfinale uległ nr 3 Michałowi Nowaczykowi z UKS Tenis SP 41 Łódź 6/3,6/7(8),10/8. Turniej skrzatów wygrał Michał Nowaczyk pokonując 6/4,6/3 odradzającego się po kontuzji nr 4 Michała Łągwę TUKS Nortenis Piotrków Tryb. Trzecie miejsca zajęli Miłosz Gala i Robert Liubys - obaj TUKS Kozica.
Turniej deblowy skrzatów zdominowali zawodnicy TUKS Kozica. W finale zwyciężyli Miłosz Gala i Piotr Miller pokonując w meczu z dreszczykiem 7/6(9),5/7,10/8 Piotra Szymańskiego TUKS Kozica i Michała Łągwę TUKS Nortenis. Trzecie miejsca przypadły parom TUKS Kozica: Patrykowi i Robertowi Liubysom oraz Arturowi Paturze i Michałowi Sikorskiemu.
Długą rywalizację miał turniej młodzików, który wśród 6 zawodników rozgrywano systemem "każdy z każdym". Zwyciężył z kompletem zwycięstw 12-letni Kamil Majchrzak TUKS Kozica, drugi był także 12-letni Paweł Zawisza TUKS Kozica z 1 porażką, trzeci Dawid Żabicki z piotrkowskiego Nortenisa, czwarty, także 12-latek Paweł Kozica TUKS Kozica, piąty Norbert Wężyk, a szósty Mikołaj Wężyk - obaj TUKS Champions Team Piotrków Tryb.
W finale debla młodzików triumfowała para Paweł Kozica - Dawid Żabicki pokonując 4/6,6/3,10/5 Pawła Zawiszę i Kamila Majchrzaka.