W dniach 17-20.07.2008 w Jihlavie rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Czech mladsich żaku, czyli skrzatów do lat 12.

W drużynie TK Agrofert Prostejov, która zdobyła tytuł mistrza Czech wystąpił zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. Michał Dembek. Michał występował tam według czeskiego rankingu na 8 rakiecie.

W I rundzie TK Agrofert Prostejov, jako rozstawiony miał wolny los, w ćwierćfinale pokonał 9/0 TK Slavia Orlova, w której wystapił m.in. Piotr Matuszewski, który był w ubiegłym sezonie zawodnikiem TUKS Kozica. Dalej, w półfinale TK Agrofert Prostejov pokonał 9/0 TK Sparta Praha i w finale 7/2 I.CLTK Praha.

A oto szczegółowe wyniki meczów TK Agrofert Prostejov z setami i gemami:

punkty gemy sety
? TK AGROFERT Prostejov TK Slavia Orlova 9:0 18:2 116:48
? TK AGROFERT Prostejov TK Sparta Praha 9:0 18:1 116:58
F TK AGROFERT Prostejov I.CLTK Praha 7:2 15:5 104:65

Złoty medal Michała w Drużynowych Mistrzostwach Czech, to kolejny wspaniały sukces w jego karierze. Przypomnijmy - Michał wraz z Pawłem Kozicą, Pawłem Zawiszą, Miłoszem Galą i wypożyczonym z UKS Tenis SP 41 Łódź Piotrem Dudkiem są medalowymi faworytami Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski skrzatów. By dostać się do ośmiodrużynowego ścisłego finału, który odbędzie się w drugi weekend września 2008 muszą w sierpniu pokonać drużynę KT Return Radom.