Po kolejne punkty do klasyfikacji PZT w kategorii młodzików, pod koniec wakacji, udał się do Iławy - Paweł Kozica. Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seria 1 o Puchar Burmistrza Iławy rozegrany został na kortach TTZ w ramach XVI Międzynarodowego Memoriału Marka Włodarczyka.

Przed rozpoczęciem turnieju młodzików mieliśmy jeszcze możliwość obejrzenia półfinałów i finału ITF 10 tys. dolarów kobiet, w którym wspaniale zaprezentowała się nasza polska zawodniczka Aleksandra Rosolska.

W półfinałach Słowaczka Romana Tabakova pokonała 6/2,6/2 Imę Bohush z Białorusi, a nasza Ola Rosolska po bardzo wyczerpującym meczu 3/6,6/4,7/6(2) defensorkę z Armenii Annę Movsisyan. W finale mniej zmęczona półfinalistka tegorocznego juniorskiego Wimbledonu sympatyczna Romana Tabakova pokonała naszą Olę Rosolską 6/3,4/6,6/1. Przydzielenie "dzikiej karty" dla Oli przez organizatorów okazało się wspaniałym "strzałem w dziesiątkę".

Po zakończeniu ITF-a i wręczeniu nagród na korty mieli wyjść młodzicy, ale ulewny deszcz uniemożliwił im rozegranie pierwszych piłek. Dzień zakończył się powrotem do hotelu i oczekiwaniem na jutrzejszą sprzyjającą pogodę.

Obudziliśmy się przy sprzyjającej pogodzie, ale losowanie nie było łaskawe dla Pawła. Walczący jeszcze o wejście do letniego turnieju Supermasters zawodnicy,/w którym gra 8 najlepszych zawodników w danej kategorii/ sprawili, że turniej był mocno obsadzony. Paweł trafił na Adama Zaorskiego z ST Tie break Warszawa i przegrał 2/6,0/6. W deblu Paweł w parze z Janem Zielińskim, jako czołowi zawodnicy kategorii skrzatów stanowili bardzo doby potencjał, ale niestety pierwsza parę Piotr Ewertowski TTZ Iława i Damian Kamiński WTT Wejcherowo, którą mogli pokonać nie stawiła się na korcie. W ćwierćfinale Paweł i Jasiu zagrali z parą nr 1 Daniel Radzikowski TKS Arka Gdynia - Paweł Wisz KS Grzegórzecki Kraków. Mecz toczył się dziwnie, a niepotrzebne całkiem niewymuszone błędy sprawiły, że wygrała para nr 1 - 6/3,6/3. Radzikowski i Wisz wygrali później cały turniej deblowy.

Nie udało się więc Pawłowi zdobyć kolejnych punktów do klasyfikacji PZT młodzików. Obecnie zajmuje w tej wyższej kategorii wiekowej z dorobkiem 185 punktów 55 miejsce na 368 sklasyfikowanych, a swym roczniku na liście młodzików jest trzeci.