W dniach 13-14.09.2008 Pabianicki Klub Tenisowy zorganizował 27, jak wynika z numeracji kalendarza turniejów WZT Łódź, Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali i skrzatów.

Wśród krasnali do lat 10 w turnieju granym systemem "każdy z każdym" dwa pierwsze miejsca zdobyli wychowankowie trenera Wiesława Kozicy. Zwyciężył Artur Patura TUKS Kozica Piotrków Tryb., który pokonał wszystkich swoich rywali. Drugie miejsce zajął Michał Sikorski, który po tym turnieju awansował na trzecią - wymarzoną przez siebie - pozycję w klasyfikacji WZT Łódź.

Turniej krasnalek wygrała utalentowana reprezentantka GST Gliwice 9-letnia Magdalena Kądzielewska, druga była Magdalena Ścibiorek UKS Tenis SP 41 Łódź. Piąte miejsce zajęła Ada Sosnowska TUKS Kozica.

Turniej skrzatek do lat 12 znów zdominowała reprezentantka TUKS Kozica Piotrków Tryb., rozstawiona z nr 1 Karolina Śpiewak, choć w II rundzie miała nie lada problemy ze zwyciężczynią turnieju krasnalek Magdaleną Kądzielewską, pokonując ją 7/5,3/6,10/8. Dalej Karolina kroczyła już po zwycięstwo bez większych problemów. W półfinale pokonała Karolinę Owczarek z piotrkowskiego TUKS Champions Team 6/4,6/4 i w finale 6/1,6/1 Bognę Gałkę z MMKT Łeczyca.

Karolina Śpiewak wraz z Magdaleną Kądzielewską zostały triumfatorkami debla pokonując w finale 6/2,1/6,10/7 Karolinę Owczarek TUKS Champions Team i Bognę Gałkę z MMKT Łęczyca. W półfinale Karolina i Bogna również w trzech setach 4/6,6/3,10/6 wygrały z Magdaleną Stępnik MUKS Gemik Kielce i Marysią Białek TUKS Kozica Piotrków Tryb.

W trzecim swym triumfalnym finale WTK skrzatów Piotr Szymański TUKS Kozica Piotrków Tryb. pokonał 6/3,6/1 Karola Szczepańskiego z KT Legia Warszawa, a do ćwierćfinałów dotarli z TUKS Kozica Wiktor Przybylski i Michał Sikorski, któremu nie dużo brakowało, by wystąpić w półfinale, bowiem uległ 3/6,6/4,7/10 reprezentantowi MMKT Łęczyca Michałowi Jeziorskiemu. Turnieju debla skrzatów nie rozgrywano.