W popularnej terminologii siatkarskiej mówiłoby się, a nie trudno to sobie również wyobrazić, że zawodnicy TUKS Kozica w piotrkowskim WTK w kategoriach chłopców "założyli wszystkim czapę". Wygrali wszystko co było do wygrania, zarówno single, jak i deble i nie przeszkodziły nawet w tym "posiłki" wezwane z Warszawy.

Ale zostawmy dywagacje i wróćmy do konkretnych sukcesów zawodników coucha Wiesława Kozicy w tym turnieju. Ubiegło tygodniowy turniej WTK 10 na ŁKS-ie i Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików tak rozochociły chłopięcą "stajnię" TUKS Kozica, że nie dali sobie wyrwać żadnego pierwszego miejsca, grając u siebie. Czy to początek sezonu, czy środek, czy koniec forma w kadrze "Kozicy" jest constans już od kilku sezonów.

W kategorii krasnali, już od kilku sezonów opanowanej przez najlepszy piotrkowski klub, znów cztery pierwsze miejsca zajęli z TUKS Kozica - Piotr Miller, Artur Patura, Michał Sikorski i Patryk Garwacki. Wszyscy czterej dochodząc do półfinałów stracili jedynie 6 gemów ! W półfinałach Piotr Miller pokonał 6/4,6/2 Michała Sikorskiego, a Artur Patura 6/3,6/2 Patryka Garwackiego. W finale znów Piotr Miller pokonał 6/2,6/2 Artura Paturę i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji WZT. Miłą niespodziankę sprawił trenerowi Wiesławowi Kozicy 7-letni Michał Kaźmierski, który w turnieju pocieszenia zajął drugie miejsce przegrywając jedynie ze Stefanem Ravensdale Tenisowe Asy Warszawa. Rośnie nam kolejny mały talencik. Tak trzymaj Michał ! Wszyscy nasi medaliści mistrzostw Polski tak zaczynali u nas.

Turniej skrzatów, to popis umiejętności naszych dwóch zawodników Roberta Liubysa i Piotrka Szymańskiego. Obaj dotarli do finałów pokonując kolejno: Robert Liubys 6/1,6/2 Michała Jeziorskiego MMKT Łęczyca i 6/3,6/1 Michała Łągwę TUKS Nortenis Piotrków Tryb., a Piotrek Szymański 6/3,6/3 Jakuba Nagórskiego z TUKS Champions Team Piotrków Tryb, 6/1,6/1 Wojciecha Sobieraja NST Łódź i 6/3,6/4 Karola Szczepańskiego z Legii Warszawa. W finale zwyciężył Robert Liubys, który w wyczerpującym meczu pokonał 7/5,6/4 swego kolegę Piotrka. W II rundzie odpadli z TUKS Kozica Piotr Miller po 1/6,1/6 z Michałem Łągwą TUKS Nortenis oraz Michał Sikorski po 2/6,3/6 z nr 2 Karolem Szczepańskim. Michał Sikorski w pierwszej rundzie pokonał swego klubowego kolegę Radka Świderskiego 7/6(5),6/4 zdobywając 12 kolejnych cennych punktów do klasyfikacji PZT.

W deblach nasi zawodnicy podobierali się we wszystkich czterech parach z "obcymi" partnerami. W półfinałach nr 1 Robert Liubys "Kozica" i Karol Szczepański "Legia" pokonali 6/2,6/3 Michała Jeziorskiego MMKT Łęczyca i Michała Sikorskiego "Kozica" 6/2,6/3, a nr 2 Michał Łągwa "Nortenis" i Piotr Miller "Kozica" w takim samym stosunku Artura Paturę "Kozica" i Jakuba Nagórskiego "Champions Team". W finale Liubys - Szczepański pokonali 6/3,6/3 Łągwę i Millera.

Rywalizację młodzików zdominowali dwaj wychowankowie trenera Wiesława Kozicy Kamil Majchrzak i Paweł Kozica. Kamil (nr 1) krocząc do finału pokonał w ćwierćfinale 6/0,6/1 Huberta Parchomiuka ST TieBreak Warszawa i 6/2,6/2 Mikołaja Apelta-Ciupińskiego z MKT Łódź. Paweł (nr 3) w I rundzie wygrał 6/4,6/4 z Dominikiem Nazarukiem KT Legia Warszawa, w ćwierćfinale 6/3,6/7(5),7/6(5) Michała Bedrę z ST TieBreak Warszawa, mimo iż ten miał w trzecim secie już 4 piłki meczowe i w półfinale 7/5,6/2 Macieja Domańskiego TUKS Nortenis Piotrków Tryb. W finale Kamil pokonał Pawła 6/2,6/0.

Obaj singlowi finaliści zagrali razem w deblu i jako rozstawieni z nr 1 w I rundzie "odpoczywali", w półfinale pokonali 6/3,6/2 Miłosza Galę TUKS Kozica i Maćka Domańskiego i w finale też bez większych problemów 6/2,6/1 Michała Bedrę i Huberta Parchomiuka.

Turniej krasnalek wygrała nieprzeciętnie utalentowana Magda Kądzielewska z GST Gliwice pokonując w finale 6/4,6/2 Magdalenę Ścibiorek UKS Tenis SP 41 Łódź. Zwyciężczyni turnieju "wykosiła" wcześniej nasze zawodniczki, w I rundzie 6/2,6/2 Natalię Saternus i w ćwierćfinale nr 2 turnieju Adę Sosnowską 6/4,6/2.

Turniej singla skrzatek wygrała aktualna wicemistrzyni Polski krasnalek - Karolina Owczarek z TUKS Champions Team Piotrków Tryb. pokonując 6/4,6/4 Michalinę Jędrzejczak z UKS Tenis SP 41 Łódź. Piąte miejsce zajęła Daria Wojtowicz TUKS Kozica, która pokonała 6/2,6/2 Magdalenę Kądzielewską.

W turnieju młodziczek granym "każda z każdą" w dwóch grupach zwyciężyła Martyna Piekarska TUKS Nortenis pokonując w finale 6/4,6/3 Dominike Opalę TUKS Kozica. Piąte miejsce zajęła Karolina Śpiewak.

Turniej debla młodziczek wygrały Dominika Opala "Kozica" i Patrycja Karolak MKT łódź pokonując w finale 6/3,6/4 Martynę Piekarską "Nortenis" i Karolinę Śpiewak "Kozica".