Na kortach ŁKS Łódź w deszczowy, zimny weekend rozegrano Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego młodzików do lat 14. W mistrzostwach tych wzięła udział silna sześcioosobowa reprezentacja zawodników TUKS Kozica: Dominika Opala, Karolina Śpiewak, Paweł Kozica, Kamil Majchrzak, Paweł Zawisza i Miłosz Gala, która wywalczyła razem 10 medali !!!

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała reprezentacja składała się z rocznika 1996, czyli tzw. skrzatów rywalizujących przecież na co dzień w niższej kategorii wiekowej. Najbardziej udanie z całej reprezentacji, wywodzącej się niemalże w pełni z "ręki" trenera Wiesława Kozicy, zaprezentował się syn trenera - Paweł Kozica, który podobnie, jak w tegorocznych halowych mistrzostwach zdobył tytuł mistrza województwa zarówno w singlu, jak i w deblu.

Rywalizacja zarówno w singlach dziewcząt, jak i chłopców odbywała się w systemie grupowym "każdy z każdym" z grą o miejsca. W deblach rywalizowano już systemem pucharowym. Najlepiej w mistrzostwach zaprezentowali się zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Tryb., z których każdy przywiózł z Łodzi choć jeden medal. 10 medali dało także pierwsze miejsce TUKS Kozica w łącznej klasyfikacji medalowej mistrzostw. "Kozice" zdobyły 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych medali, drugi był Pabianicki Klub Tenisowy z 2 złotymi medalami Justyny Pająk, trzeci TUKS Nortenis z 1 złotym, 2 srebrnymi i 1 brązowym medalem, czwarty Miejski Klub Tenisowy z Łodzi - 1 złoty i 1 srebrny medal, piąty ex quo MMKT Łęczyca i PKTZ Winner Piotrków po 2 brązowe medale, a siódme pozycje w tym zestawieniu przypadły UKS Tenis SP 41 Łódź i STT Uzar Skierniewice, które to kluby zdobyły po 1 brązowym medalu.

Ale wróćmy do wyników naszego podwójnego mistrza - Pawła Kozicy. Otóż nie przegrał on żadnego meczu w tych mistrzostwach, ani w singlu, ani w deblu, nawet w fazie grupowej. Zdobywając złoty medal w singlu pokonał kolejno w grupie A: 6/4,6/3 Miłosza Galę TUKS Kozica, 6/3,6/3 Michała Nowaczyka UKS Tenis SP 41 Łódź, 7/5,7/5 Macieja Domańskiego TUKS Nortenis Piotrków Tryb. i 6/0,6/0 Piotra Dudka z UKS Tenis SP 41 Łódź. W półfinale po długim pierwszym gemie, wygranym przez Pawła - Dawid Baranowski PKTZ Winner poddał mecz ze względów zdrowotnych. W poniedziałkowym wieczornym finale, już w pabianickiej hali, bowiem nie dało się już grać na błotnistej nawierzchni kortów ŁKS - Paweł Kozica pokonał po raz drugi w tych mistrzostwach Macieja Domańskiego TUKS Nortenis Piotrków Tryb. 7/5,6/3. Obaj finaliści po trzech dniach zmagań zeszli z kortu nr 1 pabianickiej hali o 23.30!!!

Przedwczesne komentarze przed rozpoczęciem fazy grupowej o teoretycznie "słabszej grupie A", w której rywalizowali w.w. zawodnicy okazały się całkowicie bezpodstawne i jeszcze raz udowodniły wyższość sportu nad prymitywną infantylnością niektórych rzekomo znających się na tenisie fanów, kibiców i bezpośrednio związanych z imprezą obserwatorów... W finale na przekór wszystkim, o dziwo zagrało dwóch zawodników z grupy A ??? Brąz w singlu wywalczył Paweł Zawisza, który uległ w półfinale Maciejowi Domańskiemu TUKS Nortenis Piotrków Tryb. 4/6,4/6, a szkoda, bo wtedy mielibyśmy wewnętrzny finał, nie mówiąc już o zdobyczach punktowych, wliczanych na listę PZT młodzików.

Wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Justyna Pająk, pokonując w finale Martynę Piekarską TUKS Nortenis 6/4,7/6(2). Brązowe medale, prezentując dobrą grę, zdobyły Dominika Opala i Karolina Śpiewak - obie TUKS Kozica, choć w meczu o rzeczywiste III miejsce, w walce o odrobinę większe punkty do klasyfikacji PZT, zwyciężyła Dominika Opala 6/4,6/2.

W deblu Paweł Kozica wystąpił po raz pierwszy w parze z Mikołajem Apelt-Ciupińskim z MKT Łódź. Dobór pary okazał się zdecydowanie trafny, bowiem Paweł i Mikołaj zdobyli złote medale, pokonując w finale parę TUKS Kozica - Paweł Zawisza - Kamil Majchrzak w bardzo zaciętym pojedynku 6/4,6/7(8),10/5. Do medalistów deblowych dołączył z TUKS Kozica Miłosz Gala, który zdobył brązowy medal grając w parze z Błażejem Masnym z STT Uzar Skierniewice.

Debel dziewcząt zakończył się zwycięstwem pary Justyna Pająk PKT Pabianice - Martyna Piekarska TUKS Nortenis, które pokonały 6/0,6/2 Dominikę Opalę TUKS Kozica i Patrycję Karolak MKT Łódź. Brąz dla TUKS Kozica w deblu zdobyła Karolina Śpiewak, która w parze z Michaliną Jędrzejczak UKS Tenis SP 41 Łódź uległa późniejszym mistrzyniom 6/2,6/1.

Łódzkie mistrzostwa potwierdziły po raz kolejny dominację TUKS Kozica na "tenisowym rynku" województwa łódzkiego. A warto wspomnieć, że trener Wiesław Kozica nie wystawił całego potencjału zawodników, bowiem nie zagrali w mistrzostwach: Natalia Siedliska i Michał Dembek, którzy mieliby w tych mistrzostwach dużo a dużo do powiedzenia.. 10 zdobytych medali na 24 możliwe do zdobycia, to zdecydowanie zadowalający dorobek. Doliczając te 10 medali do konta najlepszego klubu woj. łódzkiego otrzymamy 43 medale zdobyte w tym sezonie przez zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. we wszystkich halowych i letnich mistrzostwach województwa wszystkich kategorii wiekowych, nie wliczając do tego rozgrywek drużynowych i Talentiady.

Brawo ! Tak trzymać w następnym sezonie!