W dniach 13-14.12.2008 w Radomiu odbędzie się XIII już Ogólnopolski Turniej w Mini-Tenisie w kategoriach do lat 8, 9 i 10 w ramach Akademii Tenisa Disney Channel o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. W Hali Aga Sport mecze rozgrywane będą na 6 mini kortach, by wyłonić 6 mistrzów radomskiego turnieju.

Turnieje mini tenisa organizowane przez Prezesa KT Return Radom - Jana Błaszczyka mają już wspaniałą 10-letnią tradycję. Pierwszy odbył się w dn. 6-7 marca 1998 roku i rozegrano go w kategoriach do 8, 10 i 12 lat. Wtedy wystartowało 52 zawodników z 8 klubów, a historycznymi triumfatorami przypomnijmy zostali wtedy: do lat 8 dziewczęta - Katarzyna Błażewicz ST Return Radom, do lat 8 chłopcy - Mateusz Ginter PST Slajs Piotrków Tryb. (obecny TUKS Kozica), do lat 10 dziewczęta - Dagmara Siara ST Return Radom, do lat 10 chłopcy - Mateusz Marzec GKT Górnik Łęczna, do lat 12 dziewczęta - Katarzyna Koper SKT Kraśnik i do lat 12 chłopców - Mariusz Kozica PST Slajs Piotrków Tryb. (obecny TUKS Kozica).

Turnieje te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i jestem dumny z tego, że nasz klub może organizować tak trafioną w potrzeby środowiska małych tenisistów wielką imprezę ogólnopolską - twierdzi organizator turniejów Prezes Jan Błaszczyk. Są tacy, którzy nie chcą pominąć w swym kalendarzu startowym naszego turnieju przez kilka lat. Przykładem może być Paweł Kozica z TUKS Kozica Piotrków, który jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem radomskich turniejów w ciągu 10 letniej historii, bowiem wygrał go 5-krotnie.

W ostatnim kwietniowym turnieju w 2008 roku wystartowało siedmioro zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb.: Piotr Miller, Artur Patura, Wiktor Przybylski, Krystian Śpiewak, Michał Sikorski, Natalia Saternus i Ada Sosnowska. Najlepiej z całej siódemki zaprezentowali się Piotrek Miller, który w turnieju do lat 10 zajął II miejsce przegrywając w finale 11/4 11/5 z Piotrem Matuszewskim KS Start Łódź (do ubiegłego sezonu zawodnik TUKS Kozica) i Ada Sosnowska, która w kategorii do lat 9 również była druga, przegrywając w finale 11/8 7/11 5/1 z Weroniką Ciałkowską Tenisowe Asy Warszawa. Dwa czwarte miejsca zajęli Michał Sikorski do lat 9, który przegrał o III miejsce 11/4, 4/11, 5/1 z Aleksandremi Sadalem RKT Radom i Artur Patura do lat 10, który uległ o III miejsce 11/6,11/7 Janowi Malmonowi KT Return Radom. Piątą lokatę do 10 lat zdobył Wiktor Przybylski, Krystian Śpiewak był 9 do lat 9, a Natalka Saternus była 13 do lat 10.