Wspaniale spisał się w Halowych Mistrzostwach Polski młodzików do lat 14 reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Michał Dembek. 12-letni Michał tuż po zdobyciu tytułu halowego drużynowego mistrza Polski skrzatów w parze z Wojtkiem Jantosem w drużynie TUKS Kozica, przeniósł się do Sopotu, gdzie z przyznaną przez PZT "dziką kartą" spróbował konfrontacji z zawodnikami o rok i dwa lata starszymi.

Michał wykorzystał "dziką kartę", tak jak trzeba było ją wykorzystać. Doszedł w singlu do ćwierćfinału, a w deblu w parze z Oskarem Michałkiem z STT Fakro Nowy Sącz zdobył brązowy medal w stawce doborowych polskich młodzików.

W singlu w pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z nr 7 Michała Dmochowskiego z KKT Wrocław 6/3,6/4, a w drugiej 6/4,6/4 Macieja Domańskiego z PKTZ Winner Piotrków Tryb. W ćwierćfinale, w walce już o brązowy medal, uległ bardzo dobrze dysponowanemu, reprezentującemu jak zwykle solidny tenis Stefanowi Michalikowi z UKS Miętne 01 Garwolin 1/6,2/6.

W grze deblowej Michał z Oskarem, po otrzymaniu także "dzikiej karty" z puli PZT, w pierwszej rundzie pokonali 4/6,6/2,10/8 Pascala Kłosa UKS Drwęckie Ostróda i Bartłomieja Bieleckiego MKS 1985 Szczawno Zdrój, a w ćwierćfinale 2/6,6/4 i także w super tiebreaku 10/8 parę nr 3 turnieju, pretendentów do medalu, a zarazem gospodarzy - Sebastiana Chojnowskiego i Ignacego Szycę z SKT Sopot. Trzeci super tie break, w półfinale niestety okazał się pechowy, bowiem para Dembek - Michałek uległa parze nr 1 i późniejszym złotym medalistom Kamilowi Gajewskiemu SKT Sopot i Borysowi Sulgustowskiemu UKS Drwęckie Ostróda 4/6,6/4,10/5. Piotrkowsko-nowosądecka para stawiła, jak się potem okazało, najtrudniejszy opór złotym medalistom doprowadzając do super tiebreaka, bowiem Gajewski i Sulgostowski stracili w całym turnieju deblowym, oprócz meczu półfinałowego, zaledwie 8 gemów.

Zdobyty przez Michała Dembka, w mroźnym Sopocie brązowy medal, to już szósty medal w jego interesującej i jeszcze krótkiej karierze. Przypomnijmy, że Michał dzierży prymat w dwóch rankingach skrzatów do lat 12, zarówno w Polsce, jak i w Czechach, gdzie także bardzo intensywnie walczy o punkty w turniejach. Konfrontacja z młodzikami w Sopocie wypadła nad wyraz wspaniale. Teraz czekamy na Halowe Mistrzostwa Polski w jego rodzimej kategorii - skrzatów, które odbędą się w dniach 02-09.02.2009, także na 4 dywanowych kortach SKT Sopot.