Zaledwie czteroosobowa reprezentacja TUKS Kozica w składzie: Dominika Opala, Paweł Kozica, Miłosz Gala i Robert Kłopot zdobyła 8 medali i klubowo II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 2009, które rozegrano w dniach 08-10.05.2009 na kortach MOSiR-u w Pabianicach. W mistrzostwach tych uczestniczyli zawodnicy dwóch województw: łódzkiego i świętokrzyskiego.

Dominika Opala zdobyła 3 brązowe medale. Jeden w singlu, drugi w deblu w parze z Dianą Siemianowską i trzeci w mikście w parze z Pawłem Kozicą.

W singlu, jako rozstawiona z nr 4 pokonała w I rundzie Chantal Wieszczycką ŁKT Łódź 6/1,6/1, a w ćwierćfinale 7/6(5),6/4 Karolinę Śpiewak PKTZ Winner Piotrków Tryb. W półfinale po dobrej grze w pierwszym secie Dominika uległa 5/7,1/6 Dianie Siemianowskiej PKT Pabianice. W deblu właśnie z Dianą, jako para nr 2 w ćwierćfinale miały wolny los, a w półfinale uległy pechowo, grając nie równo 6/3,5/7,9/11 Michalinie Jędrzejczak KT Start Łódź i Patrycji Karolak MKT Łódź. W mikście Dominice nie udało się zdobyć innego medalu niż brąz. Występując w parze z klubowym kolegą Pawłem Kozicą, jako para nr 4 turnieju wśród 9 par mieli w I rundzie wolny los, a potem pokonali w trudnym, nerwowym spotkaniu 4/6,6/0,10/8 parę KS Tęcza- Społem Kielce Wiktoria Nosek - Mateusz Świątek. W półfinale grając bez rytmu ulegli późniejszym mistrzom miksta Dianie Siemianowskiej PKT Pabianice i Dawidowi Baranowskiemu TUKS Nortenis Piotrków Tryb. 1/6,1/6.

Także 3 medale, jedno złoto i dwa brązy przywiózł z Pabianic - Paweł Kozica. W singlu Paweł, rozstawiony z nr 3 w I rundzie miał wolny los w II pokonał 6/0,6/0 Maksyma Bugaja MUKS Gemik Kielce i w ćwierćfinale 6/3,6/4 klubowego kolegę Miłosza Galę. W półfinale Paweł nie sprostał nr 1 turnieju Maćkowi Domańskiemu z PKTZ Winner Piotrków Tryb. i ulegając 6/7,1/6 zdobył brązowy medal. Złoty medal Paweł Kozica zdobył w deblu grając w parze z Dawidem Baranowskim TUKS Nortenis Piotrków Tryb. Jako rozstawieni z nr 2 w ćwierćfinale pokonali 6/0,6/1 parę KS Tęcza Społem Kielce Mateusz Świątek - Piotr Klima, w półfinale 6/1,6/2 parę MKT Łódź Maksymilian Makowski - Witold Solecki i w finale nr 1 turnieju parę PKTZ Winner Piotrków Tryb. Kamil Majchrzak - Maciej Domański 6/3,1/6,10/8. Trzeci medal, czyli brąz Paweł wywalczył w parze z Dominiką Opalą, co opisano powyżej.

Brązowe medale w deblu z TUKS Kozica zdobyli jeszcze: Miłosz Gala i Robert Kłopot, którzy w ćwierćfinale pokonali 6/2,6/0 Marcina Czarneckiego ŁKT Łódź i Michała Nowaczyka NST - łódzkie. W półfinale Miłosz i Robert nie stawili oporu parze Majchrzak - Domański ulegając 0/6,0/6.

Bywały także i takie lata, że dwójka zawodników TUKS Kozica - Natalia Siedliska i Maciej Smoła wygrywała całe MMM zdobywając po dwa złote medale w singlu, złoto grając razem w mikście i po złotym medalu w deblu "ciągnąc" w parze zawodników innych klubów.

Patrząc z innego punktu widzenia, dla satysfakcji podajemy, że to wychowankowie trenera Wiesława Kozicy, którzy wyszli z jego ręki, a grają obecnie w naszym i innych klubach wygrali klubowo tegoroczne MMM-ki /licząc zdobyte punkty według regulaminu UKFiT/. Wystarczy bowiem zsumować punkty Dominiki Opali, Karoliny Śpiewak, Pawła Kozicy, Kamila Majchrzaka i Miłosza Gali i rachunek jest prosty - 11,5 pkt. Zwycięski klub zdobył podopiecznymi, nie wychowankami jedynie 9 punktów.

Bardzo cieszy udany występ kadry młodzików TUKS Kozica w tegorocznych MMM do lat 14. Należy żałować jednak, że w turnieju z TUKS Kozica nie wystąpili tacy zawodnicy, jak Natalia Siedliska, Michał Dembek i Wojtek Jantos, którzy bez wątpienia pozdobywaliby medale, a I miejsce klubowo nie byłoby wtedy problemem do zdobycia.. Występy w innych turniejach wyższej rangi niestety wykluczyły naszych zawodników z pabianickiego turnieju. Ale patrząc perspektywicznie w następnym roku, w składzie: Dominika Opala, robiąca stale postępy Ewelina Ostrowska, Michał Dembek, Wojtek Jantos, Paweł Kozica, Miłosz Gala, Robert Kłopot, Mikołaj Potarzycki i Piotr Szymański musimy sięgnąć po I miejsce i jeszcze większy grad medali. Trener Wiesław Kozica tajemniczo wypowiada się także o silnych wzmocnieniach naszego klubu w przyszłym sezonie...

"Tenisowa stajnia Kozicy" odnosiła, odnosi i odnosić będzie sukcesy na szerokim froncie tenisa. Wystarczy spojrzeć na "nową młodą falę" zawodników, którzy już odnoszą niejednokrotnie, a wręcz falami sukcesy wielkiego ogólnopolskiego formatu. Bycie najlepszym klubem w województwie łódzkim do tego zobowiązuje.