Kolejny wspaniały występ zaliczyli na łęczyckich kortach w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym wychowankowie TUKS Kozica w kategoriach krasnali i skrzatów. Szeroko falowe starty w kilku kategoriach wiekowych piotrkowskich zawodników wywodzących się "spod trenerskiej ręki" Wiesława Kozicy i Bartłomieja Sobczyka, co tydzień przynoszą zaskakujące sukcesy.

Rewelacyjnie na kortach MMKT Łęczyca spisała się szczególnie dwójka "Kozic" - aktualni mistrzowie województwa łódzkiego krasnali - Kasia Mroczkowska i Michał Sikorski.

Kasia zagrała w obu kategoriach wiekowych i znów zaskoczyła mile, jeśli chodzi o rezultaty. W krasnalkach choć rozpoczęła od porażki w grupie 5/7 z Jadwigą Wygodą potrafiła wygrać dwa następne spotkania 6/2 z Aleksandrą Komalą i 6/3 z Martą Jaśkiewicz - obie ŁKT Łódź. W półfinale pokonała 6/3 swoją klubową koleżankę Wiktorię Molińską i w finale 6/4 liderkę rankingu krasnalek Adę Sosnowską TSTZ Gem Tomaszów Maz. wygrywając po raz drugi cały turniej.

Wiktoria Molińska zajęła w turnieju czwarte miejsce. W grupie uległa Adzie Sosnowskiej 2/6, ale wygrała potem dwa mecze: 6/2 z Weroniką Banasik MMKT Łęczyca i 6/3 z Wiktorią Jurek PKT Pabianice. W meczu o miejsca ? uległa 4/6 Jadwidze Wygodzie.

Nie zawiódł znów wśród krasnali - Michał Sikorski. Tracąc w turnieju zaledwie 2 gemy, po raz kolejny rozprawił się ze swoimi rywalami w ten właśnie specyficzny dla niego sposób. To już 10 tryumf Michała w tym sezonie w turniejach WTK krasnali. W grupie nie tracąc gema pokonał: Michała Kmiecia MMKT Łęczyca i Mateusza Naporskiego ŁKS Łódź, w ćwierćfinale Kacpra Chowańca MMKT Łęczyca, a w półfinale Jakuba Kozioła ŁKT Łódź. Dwa gemy Michał stracił w finale przeciwko swemu klubowemu koledze Patrykowi Garwackiemu wygrywając 6/4,6/2 /od stanu 2:2/.

Patryk Garwacki TUKS Kozica dochodząc do finału pokonał w grupie po 6/2 Dawida Kozioła ŁKT Łódź i Kacpra Błaszczyka TUKS Kozica oraz 6/3 Daniela Patoletę Eurotenis Łódź, w ćwierćfinale 6/2 Mateusza Naporskiego i w "połówce" 6/2,6/3 Kacpra Dworaka ST Winners Łódź. Miejsce 9 w turnieju dla naszego Kacpra Błaszczyka.

A, że w krasnalach nie ma debla i kiepsko jest wracać z jednym pucharem - Kasia i Michał zagrali w skrzatach o kategorię wyżej. O ile dla Michała nie jest to dziwne zjawisko, to dla Kasi jest to dopiero trzeci występ. Oboje wypełnili zadania w skrzatach rewelacyjnie! Kasia zajęła III miejsce w singlu i II w deblu, a Michał II w singlu i I w deblu. Na listę skrzatów PZT zapunktowali rewelacyjnie.

Dziewczęta do lat 12 rywalizowały wpierw w grupach. Kasia w grupie B uległa 5/7 Adzie Sosnowskiej, ale rewelacyjnie pokonała dwie rywalki: 6/2 Natalię Ebebenge z SKT Legia Warszawa i 6/3 Natalię Salwę NST - świętokrzyskie. W półfinale uległa 2/6 Magdalenie Ścibiorek ŁKT Łódź, a o III miejsce 3/6 Adzie Sosnowskiej. W deblu w parze z Magdaleną Ścibiorek pokonały w półfinale 6/4,6/3 Martę Nastulę /córkę Pawła Nastuli - mistrza olimpijskiego w judo z Atlanty 1996 i mistrza świata z Tokio, Makuhari 1995 i Paryża 1997/ i Natalię Ebebenge - obie SKT Legia Warszawa. W finale, będąc bliskie zwycięstwa uległy 6/4,4/6,6/10 Adzie Sosnowskiej TSTZ Gem Tomaszów Maz. i Dominice Kusińskiej Eurotenis Łódź.

Turniej skrzatów zdominowali nasi zawodnicy. Oba zwycięskie finały, to sprawa Michała Sikorskiego i Mikołaja Potarzyckiego, który odnalazł "zagubioną formę". W ogóle w turnieju wystąpiło pięciu naszych reprezentantów, ale rozstawienie i wolne losy niestety skojarzyły w ich pary w drugich rundach. I tak Michał Sikorski pokonał 6/3,6/3 Kubę Nagórskiego, a Mikołaj Potarzycki 6/2,6/3 Patryka Garwackiego. W pierwszej rundzie zaś Artur Patura pokonał 6/2,6/2 Kacpra Maciejewskiego ŁKT Łódź, a w drugiej uległ nr 2 Michałowi Jeziorskiemu MMKT Łęczyca 6/7(2),2/6. W półfinale sensacja !!! Michał Sikorski wyeliminowuje nr 1 Wojciecha Sobieraja Eurotenis Łódź wygrywając 7/6(4),6/2. W drugim półfinale zaś Mikołaj Potarzycki rozprawia się 6/2,2/6,10/7 z nr 2 Michałem Jeziorskim. W finale wygrywa starszy, czyli Mikołaj pokonując Michała 6/4,6/4. Brawo chłopcy! A szczególnie Michał, który poza posiłkami w biegu prawie nie schodził z kortu wywalczając na łęczyckich kortach pod okiem tenisowego już od tego sezonu letniego - Diabła Boruty dwa pierwsze i jedno drugie miejsce!!!

Michał z Mikołajem tryumfowali w deblu pokonując w półfinale 6/3,6/2 Michała Jeziorskiego i Jakuba Kozioła i w finale 6/2,6/4 Wojtka Sobieraja i Patryka Garwackiego. Trzecie miejsce dla pary TUKS Kozica - Kuba Nagórski - Artur Patura, którzy ulegli w "połówce" 5/7,2/6 Sobierajowi i Garwackiemu.

Kasia Mroczkowska i Michał Sikorski potwierdzili swoje dobre przygotowanie do sezonu letniego 2009. Tymi wywalczonymi pozycjami i wolą walki na korcie po raz kolejny pokazali, że w tenisie nie znaleźli się przypadkowo. A to co jeszcze pokażą, tego nie chcieli nam do końca zdradzić..