Ostatnią kategorią, która walczyła o medale XXII Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej 2009, organizowanych przez TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, byli tenisiści do lat 14. Piątka chłopców i szóstka dziewcząt grając systemem "każdy z każdym" podzieliła się dwoma kompletami medali.

Bliska dokonania wielkiej sensacji była Kasia Mroczkowska z TUKS Kozica, która po wyjściu z grupy na drugiej pozycji pokonała w półfinale 6/4 swą klubowa koleżankę Ewelinę Ostrowską, a potem zabrała się i to ostro za kolejną przeciwniczkę w finale Karolinę Śpiewak z piotrkowskiego Winnera. Starsza o 3 lata, doświadczona i trenująca 4 i pół roku zawodniczka Winnera miała nie lada kłopoty. Kasia prowadziła bowiem już 4/3 i miała 40/15, potem 5/4 oraz w decydującym o zwycięstwie tie-breaku 4/2 !!! Nie poradziła sobie jednak z przeciwniczką i uległa w końcówce 6/7(4), zdobywając srebrny medal.

Srebrny medal cieszy, ale bardziej budującym jest fakt doprowadzenia przez grającą zaledwie rok wychowankę TUKS Kozica, do takiego wyniku finałowego. A przecież tak mało brakowało..

Mistrzem wśród chłopców został zgodnie z oczekiwaniami - Paweł Kozica, który w swym dorobku cieszy się już 12 złotymi medalami TMZP, a łącznie posiada ich już 15.