W Piotrkowie w dn. 23-25.05.2009 na kortach OSiR-u TUKS Champions Team zorganizował Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali (10), skrzatów (12) i młodzików (14). Z TUKS Kozica wystartowała, jak zwykle liczna 21-osobowa reprezentacja zawodników, którą tworzyli do lat 10: Kasia Mroczkowska, dwie Wiktorie - Molińska i Kaczmarska, dwóch Michałów - Sikorski i Kaźmierski, Filip Sobisz, Michał Motyl i Kacper Błaszczyk, do lat 12: dwóch Piotrków - Szymański i Miller, Artur Patura, Jakub Nagórski Mikołaj Potarzycki, Michał Sikorski, Ada Hodorowicz, Kasia Mroczkowska, do lat 14: Dominika Opala, Ewa Chodzicka, Ewelina Ostrowska, Miłosz Gala i Dawid Kosiń.

KRASNALE/KRASNALKI

Nie zawiódł, jak zwykle Michał Sikorski, który znów wygrał turniej, nie tracąc ani jednego przysłowiowego gema pokonując w półfinale Kacpra Dworaka ST Winners Łódź 6/2,6/2 i w finale Jakuba Kozioła także 6/2,6/2 (mecze rozgrywano od stanu 2:2). Bardzo dobre wysokie trzecie miejsce zdobył o dwa lata młodszy od swych rywali - Michał Kaźmierski, pokonując w grupie 7/5 Daniela Patoletę ST Eurotenis Łódź i klubowego kolegę Filipa Sobisza 6/3, a następnie w grupie dającej awans do półfinału Juliusza Lesmana PKT Pabianice. W półfinale Michał uległ 2/6,3/6 Kubie Koziołowi ŁKT Łódź i za III miejsce zainkasował 23 punkty do rankingu WZT, które dały mu awans na 6 pozycję wśród 43 sklasyfikowanych.

Kasia Mroczkowska zajęła w turnieju III miejsce wygrywając najpierw swoją grupę po 6/2 z Wiktorią Kaczmarską i Aleksandrą Kapicą ST Volley Zgierz, a następnie ulegając w półfinale Marcie Jaśkiewicz ŁKT Łódź 5/7,2/6. Bardzo dobrze z TUKS Kozica spisały się także dwie Wiktorie, które w swych grupach zajęły drugie miejsca, wzmacniając tym samym swe zdobycze punktowe. Ostatecznie Molińska była 5, a Kaczmarska 6 w turnieju.

SKRZATY/SKRZATKI

II i dwa III miejsca w singlu wywalczyli zawodnicy TUKS Kozica. Do finału dotarł Piotr Szymański po pokonaniu klubowych kolegów: w ? 6/0,6/1 Artura Patury i w ? 6/1,6/1 Piotra Millera, a trzecie miejsca wywalczyli właśnie wspomniany Piotrek Miller i Mikołaj Potarzycki. Miller w ? pokonał Michała Sikorskiego 7/6(4),6/1, a Potarzycki w ? 6/3,6/3 Marcina Morawskiego Eurotenis Łódź. Zwycięzcą turnieju został Wojciech Sobieraj Eurotenis Łódź pokonując Szymańskiego 7/5,6/2. Dobre mecze rozegrali w pierwszych rundach - Artur Patura pokonując 6/2,6/3 Jakuba Kozioła ŁKT Łódź i Kuba Nagórski, pomimo porażki 4/6,5/7 z Marcinem Morawskim.

W deblu w finale walkowerem zwyciężyli Piotrek Miller i Michał Sikorski pokonując Wojciecha Sobieraja i Piotra Szymańskiego. Trzecie miejsce wywalczyła para Artur Patura - Jakub Nagórski, która w półfinale uległa nieznacznie 6/7(3),4/6 Szymańskiemu i Sobierajowi.

Bliska półfinału u skrzatek była Kasia Mroczkowska, która uległa w ? 5/7,6/2,4/10 Adzie Sosnowskiej TSTZ Gem Tomaszów Maz. Zadebiutowała w WTK Ada Hodorowicz, ale uległa w I rundzie późniejszej zwyciężczyni Angelice Łukasik ŁKT Łódź 1/6,1/6.

MŁODZICY/MŁODZICZKI

Swe doświadczenie turniejowe i nabyte umiejętności wykorzystała w turnieju młodziczek Dominika Opala TUKS Kozica. Dominika wygrała cały turniej pokonując w ? 6/2,6/1 Darię Wójtowicz TUKS Champions Team Piotrków Tryb., w ? 6/3,6/1 Jagodę Spież KT Start Łódź i w finale Karolinę Śpiewak PKTZ Winner Piotrków Tryb. 6/1,6/2. Zadebiutowała w turnieju Ewa Chodzicka TUKS Kozica, ale uległa w I rundzie 0/6,0/6 Magdalenie Sawickiej UKT Radość 90 Warszawa. W I rundzie odpadła także Ewelina Ostrowska ulegając 2/6,0/6 Karolinie Śpiewak.

Bardzo dobrze wśród chłopców spisał się Miłosz Gala. Miłosz wygrał swoją grupę pokonując 6/3,6/2 Michała Nowaczyka NST Łódź, 7/6(4),6/3 Pawła Dziubałtowskiego TSTZ Gem Tomaszów Maz. i 6/2,6/2 Krystiana Rittera TUKS Champions Team Piotrków Tryb. W półfinale po 3 godzinach i 25 minutach pokonał 6/7(2),6/4,6/4 Marcina Czarneckiego ŁKT Łódź, a w finale uległ 6/4,0/6,1/6 Marcinowi Filipowiczowi NST wielkopolskie.