5 czerwca 2009 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II nad Wisłą w Warszawie odbyły się obrady Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Polskiego Związku Tenisowego. W obradach wśród 90 delegatów, na 101 uprawnionych uczestniczyła 5-osobowa delegacja WZT Łódź: Beata Ciupińska, Bogdan Uzar, Marcin Cytawa, Grzegorz Jasiński i Wiesław Kozica.

Po otwarciu zgromadzenia, wyborze przewodniczącego, sekretarza i protokolanta zatwierdzono porządek obrad. Po wyborze komisji mandatowej, skrutacyjnej, wyborczej oraz uchwał i wniosków, niezbędnych do dalszego poprowadzenia obrad, nastąpiło wręczenie wyróżnień działaczom na rzecz tenisa, a konkretnie organizatorom największych w Polsce turniejów międzynarodowych oraz tym , bez których te turnieje nie mogły by się odbyć, czyli strategicznych do danego podmiotu sponsorów.

Podczas pierwszej części dyskusji sensacyjnym dla większego ogółu zebranych było wystąpienie Przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, bardzo przyjaznego dla środowiska tenisowego - Piotra Nurowskiego, który oświadczył, że PKOl, jako ewenement na skalę europejską, a nawet światową ma 0 % dotacji z budżetu Państwa i zanotował ostatnio wzrost swojego budżetu, dzięki sponsorom o 1000% !!!

Ustępujący Prezes PZT Waldemar Dubaniowski przedstawił Sprawozdanie Zarządu PZT za okres od maja 2005 do maja 2009. Po tym sprawozdanie przedstawił Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Marek Kwaśnicki. Po przedstawieniu w.w. sprawozdań członkowie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Polskiego Związku Tenisowego udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Po "smacznej" przerwie obiadowej, ruchach w kuluarach Komisja Wyborcza stwierdziła, że jedynym kandydatem do stanowiska Prezesa PZT, jakie zwolnił po sześciu latach Waldemar Dubaniowski jest 59-letni Jacek Kseń. Ustępujący prezes pełnił tę funkcję przez sześć lat, najpierw kończąc kadencję zarządu po rezygnacji Lwa Rywina, a następnie ponownie wybrany został w 2005 roku. Od grudnia Waldemar Dubaniowski jest ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Singapurze.

Jacek Kseń pochodzi z Poznania, gdzie ukończył Akademię Ekonomiczną, a w 1975 roku w Szkole Głównej Planowania i Statystyki obronił pracę doktorską z zakresu międzynarodowych rynków finansowych. Pracował w Banku Handlowym, zanim wyjechał do Francji, gdzie zbierał doświadczenia zawodowe w instytucjach finansowych, m.in. Caisse Nationale Credit Agricole. W 1996 roku wrócił do Polski i został prezesem Wielkopolskiego Banku Kredytowego, który po fuzji z Bankiem Zachodnim, przekształcił się później w Bank Zachodni WBK. Pełnił tę funkcję przez dziesięć lat, a obecnie zasiada w radach nadzorczych kilku firm polskich i zagranicznych. Za swój główny cel uważa pozyskanie nowych sponsorów dla PZT, którzy wsparliby finansowo system szkolenia młodych tenisistów i tenisistek.

Jacek Kseń otrzymał 72 spośród 86 ważnych oddanych głosów przez delegatów Walnego Zgromadzenia PZT w Warszawie.

Ku zaskoczeniu wszystkich z sensacyjną, niespodziewaną pomocą wsparcia finansowego przyszedł nowemu Prezesowi PZT gdyński biznesmen Ryszard Krauze, który podczas Walnego Zgromadzenia zapowiedział "Wielki Powrót", czyli odnowienie współpracy z nowym zarządem związku, choć w bardziej okrojonym zakresie niż w poprzednich latach. Jego Fundusz Prokom Investments S.A. był od 2003 roku partnerem strategicznym i głównym sponsorem PZT oraz programu szkoleniowego PZT Prokom Team, z którego środków niekwestionowanie skutecznie skorzystały m.in. siostry Agnieszka i Urszula. Radwańskie, Łukasz Kubot czy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

W skład zarządu PZT weszli trzej jego członkowie z poprzedniej kadencji: dotychczasowy wiceprezes do spraw sportowych Jacek Muzolf, skarbnik Kordian Borejko i członek Wojciech Radomski, a także Paweł Pudłowski, Magdalena Rejniak-Romer, Piotr Szkiełkowski, Waldemar Tevnell oraz Jan Walków.

Wspaniałe podziękowania oraz statuetkę za popularyzację polskiego tenisa otrzymał od zgromadzonych zaproszony gość, wspaniały komentator sportowy, niegdyś czołowy polski tenisista - człowiek legenda - Bohdan Tomaszewski. W swym dziękczynnym wystąpieniu zawarł prośbę i propozycję nadania nazwy nie dawno odrestaurowanego kortu centralnego KS Legia Warszawa imieniem Jadwigi Jędrzejowskiej, która jako jedyna Polka zagrała w finale brytyjskiego Wimbledonu, niemalże wygrywając go.

Jej postawa podczas II Wojny Światowej, kiedy to mogła, bez żadnego problemu opuścić granice Polski za sprawą zaproszenia Króla Szwecji, a tego nie uczyniła - była wzorem patriotyzmu.

Obrady Walnego Zgromadzenia uświetniły także swą obecnością nasze dwa eksportowe deble: Klaudia Jans i Alicja Rosolska oraz Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, czego oczywiście nie pominął nasz piotrkowski reprezentant w obradach - Wiesław Kozica.

Tuż po zakończeniu obrad przyjazny środowisku tenisowemu woj. łódzkiego nowy Prezes PZT Jacek Kseń zapowiedział w rozmowie z Prezesem WZT Łódź - Wiesławem Kozicą, że jedną z jego pierwszych wyjazdowych wizyt będzie wizyta we wzorowym i doskonale zauważalnym, jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych tenisistów środowisku, czyli w Piotrkowie Tryb. To doskonała okazja, by zaprosić nowo wybranego Prezesa np. na Mistrzostwa Polski krasnali lub Mistrzostwa Polski UKS-ów.