Fundacja na Rzecz Promocji Sportu Promasters ze Szczecina zorganizowała Mistrzostwa Polski skrzatów do lat 12. W zawodach wzięło udział 130 chłopców i dziewcząt z całej Polski. To właśnie w takim turnieju jak ten, swoje pierwsze poważne sukcesy odnosili Agnieszka Radwańska czy Marcin Matkowski.

W mistrzostwach bardzo udanie zaprezentowała się, podobnie jak w mistrzostwach halowych w Sopocie, czteroosobowa reprezentacja zawodników TUKS Kozica Piotrków Trybunalski zdobywając trzy medale. W Szczecinie zagrali Michał Dembek (nr 1 na liście klasyfikacyjnej PZT), Wojciech Jantos (5), Piotr Szymański (26) i Mikołaj Potarzycki (45).

Znów wspaniale, najlepiej z całej czwórki zaprezentował się w mistrzostwach zdobywając dwa tytuły mistrza Polski zarówno w singlu, jak i w deblu - Michał Dembek. Brąz w singlu wywalczył Wojciech Jantos.

Michał Dembek, trenujący w czeskiej Ostravie pod okiem Katheriny Urbanovej spisał się, zgodnie z oczekiwaniami wspaniale. Zdobywając tytuł mistrza Polski w singlu oraz złoty medal i puchar mistrza w deblu, stracił w całym pięciodniowym turnieju tym razem seta. Michał rozstawiony z nr 1 w I rundzie miał wolny los, w II pokonał 6/0,6/1 (WC) Christophera Liniewskiego KS Mostostal Zabrze, w III 6/0,6/2 Adriana Kowalskiego z SKT Sopot, w ćwierćfinale 6/1,1/6,10/8 nr 8 Karola Krawczyńskiego KS Górnik Bytom, w półfinale 6/2,6/0 klubowego kolegę Wojtka Jantosa (nr 5) i w finale 6/1,6/2 nr 2 Huberta Hurkacza z KKT Wrocław.

Dwa szczecińskie złote medale zdobyte przez Michała potwierdzają, że jest on bez wątpienia najlepszym zawodnikiem tej kategorii wiekowej w naszym kraju. W tym sezonie w skrzatach Michał nie przegrał żadnego meczu w Polsce ani w singlu, ani w deblu. Gwarantuje, że w kolejnym turnieju, jakim będzie Supermasters 2009 utrzyma zerowe konto porażek.

Kolejnym wspaniałym osiągnięciem w młodej karierze zawodniczej może pochwalić się także nasz Wojtek Jantos, trenujący pod okiem Witolda Dzideczka w podopolskich Chrzątowicach. Wojtek w szczecińskich mistrzostwach 2009 zdobył brązowy medal w singlu, wyrównując tym samym osiągnięcie z halowych mistrzostw z Sopotu. Rozstawiony z nr 5 w I rundzie miał wolny los, w II wygrał 6/1,6/1 z Adamam Karwowskim Return Łomża, w III 6/2,6/4 z nr 11 Konradem Słowikiem TKT Tikkurila Tarnów. W ćwierćfinale Wojtek wygrał po ciężkim meczu 7/6(5),6/4 z wyżej rozstawionym nr 4 Przemysławem Michockim z AZS-u Poznań, gwarantując sobie medal. Kontuzja, której się jednak nabawił nie dała mu już równo walczyć z Michałem Dembkiem. W rezultacie półfinał zakończył się łatwym wynikiem 6/2,6/0 dla Michała.

Pierwszą rundę przebrnął Mikołaj Potarzycki pokonując 6/4,6/1 niestowarzyszonego Franciszka Dudka. W II rundzie Mikołaj niestety uległ 0/6,0/6 Konradowi Słowikowi z TKT Tikkurila Tarnów. W I rundzie z turniejem pożegnał się już Piotr Szymański, który po zaciętej walce uległ 6/7(8),3/6 zawodnikowi AZS-u Poznań Maciejowi Szymankiewiczowi.

Bardzo dobrze zapowiadały się również dla zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. gry deblowe. Wśród 16 par z nr 1 rozstawiono parę Michał Dembek TUKS Kozica - Hubert Hurkacz KKT Wrocław, a z nr 4 Wojciech Jantos TUKS Kozica - Karol Krawczyński KS Górnik Bytom. Na parę nr 3 trafili pozostali nasi reprezentanci Piotr Szymański i Mikołaj Potarzycki - obaj TUKS Kozica. Michał Dembek i Hubert Hurkacz byli znów nie do pokonania. Zdobywając tytuł mistrzów Polski stracili w całym turnieju zaledwie 7 gemów !!! W I rundzie pokonali 6/0,6/0 Mieszko Kwaśniewicza NST i Adama Karwowskiego Return Łomża W ćwierćfinale 6/0,6/2 reprezentantów TKT Tikkurila Tarnów Jakuba Węgrzyna i Konrada Słowika, w półfinale 6/1,6/0 Adriana Kowalskiego SKT Sopot i Łukasza Zapałę Arka Gdynia i w finale 6/1,6/3 parę nr 2 Przemysław Michocki AZS Poznań - Patryk Królik Warszawianka. Wojtek Jantos i Karol Krawczyński w I rundzie pokonali 6/2,6/0 Bogusława Sowę Mierne 01 Garwolin i Jana Malmona KT Return Radom i wszystko zapowiadało zdobycie medalu, ale pech z kontuzją Wojtka zaprzepaścił marzenia o medalu w deblu. Wojtek i Karol ulegli byłym reprezentantom TUKS Kozica Piotrkowi Matuszewskiemu - obecnie KT Start Łódź i Robertowi Liubysowi - obecnie RKS Okęcie Warszawa 2/6,1/6. Tą drogą składamy szczere gratulacje byłym naszym reprezentantom Piotrkowi i Robertowi. Piotrek Szymański i Mikołaj Potarzycki - obaj TUKS Kozica, choć ulegli w I rundzie to łatwo nie oddali "skóry", ulegli niestety 4/6,3/6 (nr 3) Maksymilianowi Raupukowi i Cezaremu Walkuszowi SKT Sopot.

Dwa złote szczecińskie medale Michała Dembka TUKS Kozica Piotrków Tryb., to jego 9 i 10 medal w bogatej karierze. Wcześniej Michał zdobył jeszcze dwa w mistrzostwach Polski do lat 10, będąc wtedy zawodnikiem niestowarzyszonym reprezentującym Włocławek.

Dla Wojtka Jantosa to 4 medal w karierze. Trzy zdobył w barwach TUKS Kozica, a jeden brązowy w mistrzostwach Polski do lat 10 w 2007 roku w deblu w barwach UKS Activ Opole.

Dla klubu TUKS Kozica jest to już 80,81 i 82 medal mistrzostw Polski.