W dn. 18-19.07.2009 w Łęczycy rozegrano WTK krasnali, skrzatów i młodziczek, czyli turniej figurujący w kalendarzu WZT Łódź pod pozycją nr 24. Na korty MMKT zjawiła się jedynie czwórka krasnalek, dziewiątka krasnali, ósemka skrzatów i dziesiątka młodziczek.

Turnieje do 10 lat rozgrywano systemem "każdy z każdym", a starsze kategorie pucharowym. Ze stratą jedynie 3 gemów zwyciężczynią turnieju krasnalek została Kasia Mroczkowska TUKS Kozica, która wyprzedziła drugą naszą reprezentantkę Wiktorię Molińską. Trzecia była Aleksandra Kapica ST Volley Zgierz, a czwarta zbierająca umiejętności i doświadczenie - Aleksandra Nadajewska TUKS Kozica.

U chłopców mieliśmy jedynego, ale "żelaznego" reprezentanta. Michał Sikorski znów wygrał turniej pokonując w finale coraz lepiej grającego zawodnika PKT Pabianice Dominika Śliwińskiego 6/0.

Michał wystąpił także wśród skrzatów, ale siedmiogodzinna wczesno poranna podróż znad Bałtyku w dniu turnieju (wyjazd o 4 rano) nie dała zaprezentować jego całkowitych umiejętności. Po wygranym pierwszym secie 6/4 w 44 stopniowym upale z Janem Gałką KS Warszawianka - Michał po prostu siadł. Brak dobiegu, ustawienia, a w konsekwencji niecelne zagrania ugodziły jeszcze w psychikę i posypało się. 4/6,6/4 10/7 wygrał przeciwnik. Nic się nie stało. Należy tylko z tego wyciągnąć wnioski. /Po tygodniu treningów Michał na tych samych kortach wygrał już turniej skrzatów, prezentując cały jego potencjał umiejętności/ . Trzecie miejsce w łęczyckim turnieju skrzatów zajął Piotrek Miller TUKS Kozica, który uległ w półfinale późniejszemu zwycięzcy turnieju Mateuszowi Smolickiemu ST Gem Warszawa 3/6,2/6. W karierze Piotrka to już 280 turniej !!!

Wśród młodziczek z TUKS Kozica wystąpiła Dominika Opala, rozgrywając tym samym 233 turniej w swej karierze. W singlu, jako nr 1 w I rundzie miała wolny los, w ćwierćfinale pokonała 6/2,6/4 Joannę Świtajską SKT Sopot, w ? 6/1,6/1 Kingę Laskowską KT Start Łódź, a w finale uległa 5/7,0/6 Michalinie Jędrzejczak także z łódzkiego Startu. Obie finalistki zagrały razem w deblu, tryumfując w całym turnieju. W półfinale Dominika i Michalina pokonały 6/4,6/3 Kingę Laskowską KT Start Łódź i Izabelę Leśniak KS Grzegórzecki Kraków i w finale 6/2,6/4 Ninę Kaczmarek - nie stowarzyszona i Dominikę Piechotę MKT Łódź.

Do Piotrkowa przyjechało więc z Łęczycy znów sporo pucharów i medali.