W Piotrkowie Tryb. rozegrano kolejny - 27 w pozycji Kalendarza WZT Łódź Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 10,12 i 14. Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby nie fakt zdobycia wszystkich pierwszych miejsc przez zawodników piotrkowskich klubów tenisowych. Oba single do lat 10 wygrali zawodnicy TUKS Kozica: Kasia Mroczkowska i tradycyjnie Michał Sikorski, singiel dziewcząt do lat 12 zawodniczka TUKS Champions Team - Karolina Owczarek, a singiel chłopców Piotrek Szymański TUKS Kozica, wśród młodzików do lat 14 tryumfował Dawid Baranowski TUKS Nortenis i Dominika Opala TUKS Kozica. W deblach zwyciężyły wśród skrzatek Daria Wójtowicz i Karolina Owczarek TUKS Champions, Piotrek Szymański z Piotrkiem Millerem oraz u młodzików Miłosz Gala TUKS Kozica i niestowarzyszony Michał Nowaczyk.

Zacznijmy od krasnalek. Wystartowało ich pięć więc zagrały systemem "każda z każdą". Zwyciężyła tracąc zaledwie jednego gema Kasia Mroczkowska TUKS Kozica, druga była Marta Kania Eurotenis Łódź, trzecia Kinga Psut NST Warszawa, czwarta Wiktoria Molińska TUKS Kozica, a piąta Ola Nadajewska TUKS Kozica.

W finale krasnali zagrało dwóch najlepszych krasnali województwa łódzkiego. Michał Sikorski pokonał 6/1,6/2 Patryka Garwackiego - obaj TUKS Kozica. Trzecie miejsca zajęli: Kacper Dworak ST Winners Łódź i Juliusz Lesman PKT Pabianice. Z zawodników TUKS Kozica szósty był Kacper Błaszczyk, siódmy Michał Kaźmierski, a dziesiąty Michał Motyl.

W skrzatkach, choć w singlu nie na podium, bardzo dobrze spisały się nasze dwie krasnalki, a właściwie jedna z nich to jeszcze biedronka, bo gra do lat 8. Kasia Mroczkowska i Wiktoria Molińska, bo o nich mowa, za zadanie od trenera miały wygrać mecz. Spisały się na 100% Kasia pokonała w I rundzie 6/3,6/3 Katarzynę Kiryluk WTS DeSki Warszawa, a Wiktoria Molińska 6/2,6/4 Darię Chmarrę KT Break Warszawa. W ćwierćfinałach obie już nie dały rady. Wiktoria uległa 4/6,2/6 nr 4 Zuzannie Wilk NST Śląskie, a Kasia 2/6,2/6 finalistce Darii Wojtowicz TUKS Champions Team Piotrków Tryb.

W deblach doszło do rewanżu naszych zawodniczek, czyli Wiktorii Molińskiej i Kasi Mroczkowskiej z warszawiankami, które uległy im w singlach. W półfinale lepsze okazały się jednak wychowanki trenerów Wiesława Kozicy i Bartka Sobczyka z TUKS Kozica i pokonały Chmarrę i Kiryluk 6/3,6/3. Spory, niespodziewany, acz zadowalający opór Wiktoria z Kasią stawiły także Darii Wojtowicz i Karolinie Owczarek TUKS Champions Team w finale debla ulegając zaledwie 4/6,5/7.

A teraz skrzaty, turniej "każdy z każdym" i popis zawodników TUKS Kozica. Wystartowało ich sześcioro i pierwsze pięć miejsc przypadło właśnie naszym. Zwycięsko z grup wyszli Piotr Szymański i Michał Pisarek, a na drugich miejscach Piotr Miller i Michał Sikorski. To też oni zagrali w półfinałach. Piotrek Szymański pokonał Michała Sikorskiego 6/4,6/3, a Piotrek Miller 7/6(5),6/4 Michała Pisarka. W finale pomiędzy Piotrkami lepszym okazał się Szymański wygrywając 6/3,6/1. Trzecie miejsca dla Michałów - Sikorskiego i Pisarka, a piąte dla Patryka Garwackiego.

Debel też kompletnie zablokowany przez zawodników "Kozicy". Zwyciężają Piotrki - Szymański z Millerem w finale 6/3,6/3 nad Michałami - Sikorskim i Pisarkiem. Trzecie miejsce dla Kacpra Błaszczyka i Patryka Garwackiego. No więcej punktów, nagród i dyplomów tu już się nie dało wycisnąć.

Młodzicy. Jedynym reprezentantem TUKS Kozica był Miłosz Gala. Jako nr 2 pokonał w ćwierćfinale 6/1,6/0 Grzegorza Sokołowskiego z MKT Łódź, a w półfinale 1/6,7/6(5),7/6(4) drugiego reprezentanta MKT Witolda Soleckiego. W finale Miłosz uległ 0/6,2/6 Dawidowi Baranowskiemu TUKS Nortenis Piotrków Tryb. zajmując drugie miejsce.

W deblu Miłosz zagrał z niestowarzyszonym z Łodzi Michałem Nowaczykiem. Dobór okazał się trafny i para Gala - Nowaczyk pokonując wpierw 6/2,6/3 Marka Zdzieszyńskiego NST łódzkie i Karola Ludwiczaka NST śląskie, a potem w finale 2/6,7/5,10/6 Dawida Baranowskiego TUKS Nortenis i Mikołaja Wężyka TUKS Champions Team została tryumfatorem imprezy.

W finale singla młodziczek Dominika Opala TUKS Kozica pokonała 6/2,6/1 Dominikę Piechotę z łódzkiego MKT.

BRAWO ZAWODNICY TUKS KOZICA !!! WŁAŚNIE ROZEGRALIŚCIE 200 TURNIEJ TENISOWY W TYM SEZONIE !!! TYMI ZWYCIĘSTWAMI UCZCILIŚCIE NIECODZIENNY REKORD !!! TRENERZY MAJĄ NIESKRYWANĄ SATYSFAKCJĘ.

Przypomnijmy, w 2008 roku mieliśmy rozegranych 220 turniejów. Jest początek sierpnia, do końca października i zarazem końca sezonu jeszcze daleko, więc na pewno przekroczycie rekordową liczbę. Wykaz rozegranych turniejów, podobnie jak z lat ubiegłych, ukaże się w linku "sprawozdania" na naszej stronie.