Nadrabiamy, nadrabiamy zaległości! Wiele ostatnio wydarzyło się w naszym klubie, jeśli chodzi o sukcesy naszych zawodników. Toteż trudno jest przerobić każdy z nich pod względem dokumentacji, czy też informacji medialnej klubowej, lokalnej czy ogólnopolskiej. Goniące terminy, a i inne ważne w tym czasie imprezy, turnieje rangi mistrzowskiej nie dały nam zaprezentować wszystkich sukcesów jednocześnie. A jak widzicie mamy ich ostatnio bardzo wiele. Po prostu Lawina! Tak, specjalnie i celowo przez duże "L".

27-28.08.2009 WTK do lat 10 i 12. Organizatorem miało być Centrum Tenisowe "Zawada" w Łodzi. Na turnieju jednak w 95% pojawili się, jak zwykle piotrkowscy zawodnicy TUKS Kozica! Ni jak nie można było się doczekać, że z milionowej Łodzi pojawią się jacyś reprezentanci. A są przecież zwolennicy by turnieje odbywały się w Łodzi. Więc jest turniej, nie ma uczestników, o co chodzi więc w tej Łodzi? Jeśli chodzi o milionową, to została chyba tylko nazwa ulicy, bo taka faktyczne jest i tego nie przeniesiemy do Piotrkowa. Decyzją prezydium Zarządu WZT przeniesiono więc, ku uciesze zdecydowanej większości zawodników i rodziców turniej ten do Piotrkowa.

Trochę kosmetycznych zabiegów w celu uruchomienia kortów po wieczornej ulewie i turniej kontynuowano po 2 godzinach w Piotrkowie. Weryfikacja dziewcząt także odbyła się już na piotrkowskich kortach.

W krasnalkach wystartowało 8 dziewcząt podzielonych na 2 grupy, a w półfinałach czekały już liderka i wiceliderka rankingu, czyli Ada Sosnowska i Kasia Mroczkowska. W rywalizacji grupowej w grupie A kolejność krasnalek była następująca: 1. Marta Jaśkiewicz, 2. Wiktoria Kaczmarska, 3. Aleksandra Rudnicka, 4. Julia Krysiak, w grupie B natomiast 1 miejsce zajęła Wiktoria Molińska, 2. Wiktoria Jurek, 3. Marta Winiarska i 4. Ola Nadajewska. Do półfinałów awansowały jedynie najlepsze zawodniczki z grup. Tu Ada Sosnowska TSTZ Gem Tomaszów Maz. 6/2 pokonała Wiktorię Molińską TUKS Kozica i w takim samym stosunku Kasia Mroczkowska TUKS Kozica Martę Jaśkiewicz ŁKT Łódź. W finale zwyciężyła Ada pokonując Kasię na "mały.. kort" 6/2.

Turniej krasnali miał w swej końcowej fazie dziwny, nietypowy przebieg. Ale jak było w grupach? Grupę A wygrał Patryk Garwacki TUKS Kozica, grupę B Kacper Dworak Winners Łódź. W półfinałach Jakub Kozioł ŁKT łódź pokonał 6/1 Kacpra Dworaka, a Michał Sikorski TUKS Kozica otrzymał, na skutek nie stawienia się na mecz walkower od klubowego kolegi Patryka Garwackiego. W finale zwyciężył Jakub Kozioł, na skutek drugiego walkowera ze względu na kontuzję przywodziciela uda jakiej doznał Michał Sikorski w meczu finałowym skrzatów, po dobiegu do piłki. Z naszych zawodników 5 był Kacper Błaszczyk, a 7 Filip Sobisz.

Skrzaty. Trzy pierwsze miejsca dla wychowanków TUKS Kozica. W turnieju zwyciężył Piotr Miller pokonując kolejno: w ? 6/1,6/3 aktualnego brązowego medalistę VI Mistrzostw Polski Krasnali - Kacpra Żuka NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, w ? 6/3,6/1 Artura Paturę TUKS Kozica i w finale 6/4,6/4 wicemistrza Polski krasnali - Michała Sikorskiego TUKS Kozica. Do ćwierćfinałów dotarli z TUKS Kozica: Kacper Błaszczyk, Patryk Garwacki i Kuba Nagórski.

W deblach skrzatów zwyciężyła para Miller - Sikorski pokonując w finale Kapra Żuka NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Ksawerego Pocieja WTS Deski Warszawa. Trzecie miejsca dla naszych, czyli Kacpra Błaszczyka w parze z Kacprem Dworakiem ST Winners Łódź oraz stałej pary Kuba Nagórski - Artur Patura.

W skrzatkach rewelacja! Pierwszy w swej karierze turniej wygrywa Kasia Mroczkowska TUKS Kozica. Kasia po wygraniu grupy 6/2 z Adą Sosnowską TSTZ Gem Tomaszów Maz, 6/1 z Natalią Kwiecień ŁKT Łódź i 6/1 z Wiktorią Jurek PKT Pabianice pokonuje w półfinale 6/2 Karolinę Dziubałtowską TSTZ Gem Tomaszów Maz i w finale 6/2 Adę Sosnowską TSTZ Gem Tomaszów Maz.

BRAWO KASIA ! TAK TRZYMAJ!

W deblu skrzatek zwyciężyły Ada Sosnowska TSTZ Gem Tomaszów Maz. i Daria Wojtowicz TUKS Champions Team Piotrków Tryb. pokonując w finale 6/4,6/3 Karolinę Dziubałtowską TSTZ Gem Tomaszów Maz. i Wiktorię Molińską TUKS Kozica.

W turnieju tym nasi zawodnicy stawali aż 17 razy na stopniach podium. Zdobyli kolejne doświadczenia, punkty, a niektórzy, tak jak Kasia Mroczkowska duuuże punkty do klasyfikacji PZT, które potrzebne będą do rywalizacji w następnym sezonie 2010, nie zapominając o samej wielkiej satysfakcji zwycięstwa. Jak do tej pory, w tym sezonie, tylko dwie krasnalki potrafiły wygrać WTK o kategorię wyżej. Są nimi oczywiście Ada i Kasia.