W przepiękny, słoneczny, ostatni wrześniowy weekend na piotrkowskich kortach OSiR-u w Parku Miejskim przy ul. Żeromskiego rozegrano Otwarty Turniej Tenisowy seniorów "Wygraj zdrowie w tenisa". Organizatorami przedsięwzięcia było Piotrkowskie Towarzystwo Tenisowe wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Na starcie, ku zdumieniu organizatorów i samych startujących, stanęło ponad 25 uczestników. Szczególnie mocno obsadzona była kategoria powyżej 40 lat, gdzie w grze pojedynczej wystartowało 16 zawodników, których we wstępnej fazie rywalizacji podzielono na 4 grupy. Po rozegraniu meczów systemem "każdy z każdym" w grupach, wyłoniono po dwóch najlepszych, którzy rywalizowali dalej systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Oto kolejność zawodników w poszczególnych grupach:

Grupa A:

1. Wiesław Kozica - Piotrków Tryb.
2. Grzegorz Machała - Sulejów
3. Zbigniew Krysiak - Piotrków Tryb.
4. Włodzimierz Olesiński - Piotrków Tryb.

1. Bogdan Mijas - Piotrków Tryb.
2. Stanisław Kobusiewicz - Piotrków Tryb.

Marian Gloc - Paweł Niepsuj - 6/2,6/0

W półfinałach Wiesław Kozica pokonał 6/2,6/4 Jacka Wężyka, a Marian Gloc, w takim samym stosunku Bogdana Mijasa.

W popołudniowym niedzielnym finale na korcie nr 1 Wiesław Kozica pokonał 6/3,6/3 Mariana Gloca i to on został zwycięzcą turnieju w tej kategorii wiekowej. Trener TUKS Kozica udowodnił po raz kolejny, że jest nie tylko wyśmienitym szkoleniowcem, ale także i zawodnikiem, którego trudno ograć na korcie. Coraz mniej uczestniczy w turniejach w roli zawodnika, ale gdy już wystąpi, jest bardzo konsekwentny i trudno z nim wygrać chociażby seta.

Przypomnijmy, że od momentu rozpoczęcia piotrkowskiej kariery trenerskiej w 1988 roku - Wiesław Kozica, grając jako zawodnik, w mistrzostwach Polski nauczycieli i mistrzostwach Polski sędziów tenisowych PZT, zdobył w singlach, deblach i mikstach aż 22 tytuły mistrza Polski i oczywiście złote medale oraz 9 srebrnych, a zarazem tytułów wicemistrzowskich i 6 brązowych medali.

Ta konsekwencja, zaangażowanie i koncentracja przeniosła się oczywiście w ostatnich latach na szkolenie oraz starty jego wychowanków i podopiecznych w turniejach tenisowych.

A na tym polu, jak widać nie możemy narzekać, jako najlepszy klub tenisowy województwa łódzkiego.

"Młodsi", czyli zawodnicy do lat 40 rywalizowali w jednej grupie, także systemem "każdy z każdym". Zwycięzcą turnieju został piotrkowianin Dariusz Poterała, który kolejno pokonał wszystkich swoich przeciwników: 6/3,6/2 Bartosza Kruszonę (Rawa Mazowiecka), 6/3,6/3 Mirosława Kramarza (Rawa Mazowiecka) i Sebastiana Żerka (Piotrków Tryb.) 6/3,4/6,10/8, który zajął drugie miejsce w turnieju. Trzeci był Bartosz Kruszona, a czwarty Mirosław Kramarz.

Nie mniej emocjonujące były gry deblowe, które także rozgrywano równolegle z turniejami singlowymi. Tu na starcie stanęło 11 par, które rywalizowały już systemem pucharowym.

Szczególnie emocjonującym meczem był pojedynek finałowy, który na skutek zapadających ciemności zakończono już przy sztucznym oświetleniu. Tu w finale Grzegorz Żurkowski i Igor Łobodziński pokonali w meczu-horrorze 6/7(5),6/4,12/10 Bogdana Mijasa i Tomasza Rejniaka. Trzecie miejsca wywalczyli: Wiesław Kozica w parze ze Stanisławem Kobusiewiczem i Marian Gloc w parze z Grzegorzem Machałą.

Wspaniała dwudniowa rywalizacja tenisistów prowadzona była przez dyrektora turnieju Mariana Gloca i sędziego naczelnego Jacka Wężyka, a puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczali wraz z kierownictwem turnieju - Wice Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek i Dyrektor piotrkowskiego OSiR-u Leszek Hainzel.