W trzech finałach dwóch turniejów Czeskiego Związku Tenisowego (CTS) skrzatów do lat 12 wystąpił ostatnio zawodnik TUKS Kozica - Wiktor Przybylski. Turniej w Opavie i Pradze był 8 i 9 turniejem Wiktora w tym sezonie w Czechach, nie licząc pięciokrotnego wyjazdu na mecze drużynowe, gdzie grywał w tym sezonie z powodzeniem w barwach TK Slavia Orlova.

W Pradze w Wilson Tour - PWCi, na kortach Mir.Bendlov?-Tenisov? ?kola Wiktor dotarł zarówno do finału singla, jak i debla zajmując dwa drugie miejsca. W singlu rozstawiony z nr 5 pokonał w I rundzie 6/1,6/0 Jir?ego Brezinę TC Realsport Nymburk, w II 6/3,6/0 Martina Trefnego TJ Radlice, w ćwierćfinale 3/6,6/3,12/10 rozstawionegop z nr 1 Vojtecha TnŻmę LTC Mlad? Boleslav i w półfinale 6/2,6/2 Do Tony Thai SK Aritma Praha. W finale kontuzjowany nie sprostał nr 3 turnieju Olegowi Malanyukovi przegrywając kreczem.

W deblu w parze z Jozefem Kilianem dochodząc do finału pokonali w trzech meczach kolejno pary: 6/1,6/0 Tom?? Ibl - Michal Novotn? obaj Sokol Doln? Pocernice, 6/3,4/6,10/8 parę nr 1 Vojtech TnŻma LTC Mlad? Boleslav - Dominik Pokorn? LTC Beroun i 4/6,6/0,10/8 Viktor Valentini LTC Beroun - Alexandr Czern? TC HAMR. W finale przegrali w trzech setach 1/6,6/2,3/10 z parą Filip Hauba - Igor Aunapu obaj TC Vestec.

W Opavie Wiktor miał trochę słabszą formę i zajął III miejsce w singlu i II w deblu. Jako rozstawiony z nr 3 w singlu miał wolny los, w II rundzie pokonał 6/0,6/2 Dominika Va?ko Sokol Vrbno p.Pradedem i w ćwiercfinale 6/0,6/0 Jakuba Kocura TJ Sokol Doln? Lhota. W półfinale po bardzo dobrej walce w pierwszym secie uległ w konsekwencji 6/7,0/6 nr 1 i późniejszemu tryumfatorowi imprezy Adamovi Borunskiemu TK Minerva Opava.

W deblu w parze z Danem Ko?nĄ?lem TK Opava, jako para nr 2 mieli w I rundzie wolny los, w ćwierćfinale pokonali 6/4,7/5 parę Martin Ner?d TK Agrofert Prostejov - Daniel Hrb?c TK Kub?n? Ostrava oraz w półfinale 6/3,6/2 Jakub Demel TK Opava - Dominik Va?ko Sokol Vrbno p.Pradedem. W finale ulegli 2/6,3/6 parze nr 1 Marco Du?ek SK Tenis Hradec n.Moravic? - Adam Borunsk? TK Minerva Opava zajmując II miejsce.

Po powrocie Wiktorowi śniły się po nocach przegrane trzy finały, toteż doszedł do wniosku, że ma dość II miejsc i wygrał Letnie Mistrzostwa Kalisza skrzatów do lat 12, w których pokonał w finale innego naszego zawodnika. 8-letniego Michała Matuszewskiego, któremu także tą drogą serdecznie gratulujemy, z racji tak młodego wieku i występu w finale. Mistrzem Kalisza młodzików do lat 14 został kolejny zawodnik TUKS Kozica - Mikołaj Potarzycki, który dołączył tytuł mistrzowski do niezwykle bogatego w tym sezonie dorobku swej kariery.

Wiktorowi, Michałowi i Mikołajowi serdecznie gratulujemy!!!