Długa przerwa w długo wyczekiwanych przez zawodników WTK-ach oraz dogodny termin dla województwa mazowieckiego spowodowały, że w pabianickiej hali w dn. 23-25 stycznia 2010 zjawiło się aż 85 zawodników, którzy wystartowali w WTK-u organizowanym przez PKT Pabianice. Dziesięcioro z nich, to zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Turniej zgodnie z zapowiedzią odbył się w kategoriach skrzatów i krasnali zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Najlepiej, bez wątpienia z zawodników trenera Wiesława Kozicy, spisał się w turnieju - Artur Patura, który zwyciężył w turnieju singlowym skrzatów na 32 zawodników, a w parze ze swym stałym partnerem Jakubem Nagórskim był także najlepszy w deblu. Spośród trójki skrzatów w I rundzie niespodziewanie i pechowo odpadł już Kuba Nagórski ulegając 3/6,5/7 Patrykowi Garwackiemu z AZS-u Łódź. Do drugiej rundy awansował Kacper Błaszczyk po wygranej 6/3,6/3 Maxem Twardowskim AZS Łódź, a potem przegrał 2/6,2/6 z kolegą klubowym - Arturem Paturą.

Artur zaczął z kłopotami, ponieważ jako rozstawiony z nr 2 "meczył" się strasznie w I rundzie, ale dał radę i pokonał 6/3,5/7,10/8 Aleksandra Partygę UNTS Warszawa. Był to, jak się potem okazało, najtrudniejszy mecz całego turnieju, choć i finał był długi i trudny. W II rundzie wspominaliśmy już, że Artur wygrał z Kacprem, w ćwierćfinale pokonał spokojnie 6/2,6/3 Kacpra Maciejewskiego ŁKT Łódź i w półfinale 6/3,6/3 Patryka Garwackiego AZS Łódź. W finale Artur pokonał turniejową "jedynkę" Marcina Morawskiego z Eurotenisa Łódź 7/5,7/5.

W deblu Artur zagrał z Kubą Nagórskim i był to dobry występ pary nr 1. Obaj bowiem tryumfowali w turnieju pokonując kolejno w półfinale 6/3,6/2 Daniela Patoletę Eurotenis Łódź i Juliusza Lesmana PKT Pabianice i w finale 6/4,7/5 Marcina Morawskiego Eurotenis i Jakuba Kozioła ŁKT Łódź.

Wśród skrzatek w I rundzie z turniejem pożegnała się już Weronika Góralczyk TUKS Kozica, która uległa 4/6,5/7 Aleksandrze Cynkier ŁKT Łódź. Rozstawiona z nr 2 Kasia Mroczkowska TUKS Kozica miała wolny los, w II rundzie pokonała 6/3,6/2 Julię Krysiak PKT Pabianice, w ćwierćfinale 6/2,7/6(1) Weronikę Kusińską Eurotenis Łódź i w półfinale 6/3,6/2 Karolinę Dziubałtowską z nowoutworzonego, piątego już w naszym województwie Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Smecz" Tomaszów Mazowiecki. W finale Kasia uległa starszej o rok i bardziej doświadczonej zawodniczce TUKS Champions Team Piotrków Tryb. - Karolinie Owczarek 3/6,4/6.

Obie finalistki singla zagrały razem w deblu. Kasia i Karolina w ćwierćfinale miały, jako para nr 1 wolny los, w półfinale pokonały 6/4,6/3 Martę Kanię AZS Łódź i Natalię Kwiecień ŁKT Łódź, a w finale przegrały nie utrzymując należytej koncentracji 6/3,2/6,8/10 z Zuzanną Wilk NST śląskie i Klarą Siłką NST opolskie.

W turnieju do lat 10 wystąpiły z TUKS Kozica trzy krasnalki. Do drugiej rundy zaszły: Ola Nadajewska po zwycięstwie 6/2,6/2 nad Malwiną Maciejewską ŁKT Łódź, Marta Winiarska po 6/3,6/2 z Wiktoria Koślą AZS Łódź i nr 2 Wiktoria Molińska po 6/2,6/2 nad Natalią Pocztą PKT Pabianice. Dalej z nich do półfinału dotarła jedynie Wiktoria po pokonaniu koleżanki klubowej Marty Winiarskiej 6/2,6/2. Dalej "Wika" może mówić o szalonym pechu, ponieważ przegrała walkę o finał z Kinga Psut TUKS Smecz Tomaszów Maz. w dwóch tie-breakach 6/7(6),6/7(7) zajmując III miejsce.

U chłopców mieliśmy wśród 10-latków dwóch reprezentantów. Debiutujący w barwach TUKS Kozica - Kuba Jodko w I rundzie miał wolny los, ale w II uległ nr 4 Jakubowi Lesmanowi PKT Pabianice 4/6,4/6. Liczyliśmy, jak zwykle na dobry występ lidera klasyfikacji krasnali WZT Łódź, nr 1 w turnieju Michała Kaźmierskiego. Niestety po raz kolejny Michał nie wytrzymał presji meczu i przy stanie 3/6,5/5 nie kontynuował spotkania. W konsekwencji więc porażka i tylko 1 punkt do klasyfikacji na liście nr 3.